novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Pardubickým Sokolům se doma nedaří. Podlehli i Ostravě.

Smutná domácí bilance florbalistů Sokola Pardubice stále trvá. V letošním ročníku doma ještě nevyhráli ani jeden ze čtyř zápasů a díky dosavadní jediné výhře a jedné remíze z venkovních utkání se krčí na předposlední pozici tabulky. V sobotu prohráli i s týmem FBC Ostrava výsledkem 5:8.

Začátek ale rozhodně nenaznačoval takovýto vývoj. Již tři minuty po úvodním vhazování si šel na pět minut „odpočinout“ ostravský Plíhal za faul na Formánka. A domácí svoji přesilovku využili hned třikrát. V 10. minutě navíc na 4:0 zvýšil právě Formánek. Oddechový čas a branka Hrabala sice trochu Ostravanům pomohla se udržet na nohou, ale další gól Marka Ďopana zajistil že po první třetině na tabuli zářil výsledek 5:1.

Ale florbal je sport jako stvořený ke zvratům a zázračným obratům

Po přestávce totiž jakoby nastoupil v žlutých dresech jiný tým. Njedřív v 21.minutě snížil hříšník Plíhal, a naplno se FBC se zpět do zápasu vrátilo ve 32. minutě když přesilovku pět na tři, kterou dokázali využít Tomáš Svačinka a po něm Filip Hrabal. A právě druhý jmenovaný se během třetí třetiny doslova „urval ze řetězu“ a dalšími třemi góly otočil zprvu jednoznačně rozehrané utkání na stranu svého týmu. Na výsledku 5:8 se tak podílel pěti brankami a jednou asistencí, čímž si vysloužil titul hráče zápasu. Osmou třešničku na gólový dort si ještě ke svým dvěma asistencím přidal Petr Trulík. Sokol Pardubice si tak připsal již čtvrtou letošní porážku na vlastní palubovce. K nedobré bilanci týmu pod taktovkou trenérů Vichra a Koubka přispívají především gólové příděly z třetích period. Sokol v nich doma doposud inkasoval hrozivých 20 branek. A to je dost!