6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  OFICIÁLNĚ: Witsel zlákán penězmi, přestupuje do Číny

   


  Čínská ekonomika rozhodně hýbe světem, doposud se ale ve fotbalovém odvětví příliš neangažovala. Poslední měsíce je tomu ale jinak, což dosvědčují přestupy světově uznávaných hráčů.

  Další personou do party je reprezentant Belgie Axel Witsel, který se rozhodl opustit Zenit Petrohrad a v pouhých sedmadvaceti letech posílit Tianjin Quanjian.

  Ono se není čemu divit, když mu severočínský celek nabídl smlouvu, díky které si přijde na neuvěřitelných 250 000 liber týdně. K tomu musí Tianjin zaplatit Zenitu výkupní částku v hodnotě 18 milionů liber.

  V týmu ale nebude jedinou hvězdou. Už v létě do týmu přišel Jádson, který v letech 2005 až 2011 působil jako hráč Šachťaru Doněck. Navíc, koučem týmu je mistr světa z roku 2006 Fabio Cannavaro.

  Witsel působil na ruské půdě od roku 2012, když se po roce rozhodl opustit Benficu. Už jako hráč rodného Standardu Lutych se probojoval do všech mládežnických reprezentací Belgie, přičemž od devatenácti let hrává za hlavní výběr. V něm se objevil již 78 krát a vstřelil osm branek. O jeho služby nedávno vehementně stál také Juventus Turín.

  [ssba]

      

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje