6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Novým týmem NHL jsou Vegas Golden Knights

  V noci z úterý na středu byl odtajněn název a logo 31.týmu NHL. Tým z Las Vegas vstoupí do sezony 2017/18, pod názvem Vegas Golden Knights, neboli Zlatí rytíři. Název, stejně jako jeho logo v podobě rytířské helmy odhalil majitel týmu Bill Foley a komisionář NHL Gary Bettman.


  „Náš název a logo představuje nejvyšší úroveň válečníka – rytíře,“ uvedl bývalý voják Bill Foley. Právě díky své armádní minulosti chtěl mít Foley v názvu rozhodně postavu rytíře. Alternativnost v jeho rozhodování tak spočívala pouze v tom „jací ti rytíři budou“, přičemž uvažoval i o „černých“, „pouštních“ nebo „stříbrných“. Diskuze fanoušků i některá média dlouhodobě spekulovaly, že by název měl korespondovat s typickými atributy města. Nemůžeme se tedy divit že zaznívaly návrhy jako Las Vegas Bets, Las Vegas Blackjacks nebo Aces of Vegas.

  „Máme něco, co by mělo reprezentovat Las Vegas. Chtěli jsme něco, co budou hráči i fanoušci nosit s pýchou. Myslím, že ta přezdívka bude rezonovat roky a roky, a to přesně bychom chtěli, abychom měli nějakou tvář a vytvořili tradici,“ prohlásil v rozhovoru pro stanici CBS generální manažer nováčka z Las Vegas George McPhee.

  Klubové barvy klubu budou modrošedá, zlatá, červená a černá.
  Logo představuje zjednodušený čelní pohled rytířskou helmu s výrazným „V“.

  Rada guvernérů NHL přijala, tehdy ještě bezejmenný, tým z Las Vegas do NHL letos v červnu za vstupní poplatek 500 milionů dolarů. Zlatí rytíři budou hrát v nové T-Mobile Areně pro 17.500 diváků, jež byla v jižní části slavného bulváru Strip otevřena letos v dubnu. Její výstavba stála 375 milionů dolarů.

  Otázkou zůstává ještě poslední a asi nejdůležitější otázka: Kdo oblékne rytířské brnění a vyjede na led? Majitel Bill Foley se již před časem nechal slyšet ve smyslu, „nechci šestatřicátníky, co sice ještě něco odehrají, ale pak skončí. Chci pár matadorů co především pomůžou růstu mladých hráčů na kterých chceme tým stavět“. Neoficiálně se mluví o hráčích jako Marián Gáborík, Marc-Andre Fleury, Corey Perry, nebo Aaron Ekblad. Tedy hvězdných hráčů, kterým se ale v současnosti nedaří nebo prostě už nevidí ve svém současném týmu budoucnost.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje