6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nejtěžší Dakar všech dob! Skvělí Macík a Prokop, Loprais odstoupil!

  Letošní čtyřicátý ročník rallye Dakar míří ke své polovině a jedno je jisté! Jak je možné rozpoznat z reakcí závodníků, jedná se o nejnáročnější závod v historii!


  Velká ztráta pro český tým přišla hned ve třetí etapě, kdy se na motorce vyboural Ondřej Klymčiw, doposud nejlepší česká závodník. S poraněním žeber byl ihned odvezen do nemocnice, kde byl několik dní držen v umělém spánku!

  Hned v další etapě postihla české barvy druhá katastrofa. Nejlepší český kamionista Aleš Loprais nestihl v limitu projet kontrolním bodem kvůli defektu. Verdikt zněl jasně! Okamžitá diskvalifikace! O den později jsme mohli přijít i o druhého pilota, Martina Kolomého, který měl také technické a časové problémy, nakonec ale vše stihl a v závodu pokračuje, byť s osmihodinovou ztrátou na průběžného vítěze a na 14. místě. V 6.etapě Kolomý zabral a dojel na druhém místě, čímž náskok přeci jen trochu ubral.

  Největším překvapením je Martin Macík junior, který se se svým Liazem drží na průběžné čtvrté příčce! Jako jedinému se zatím karamboly vyhýbají a zkušeně prohání i daleko favorizovanější soupeře. Poslední pilot kamionu Šoltys hájí dvanáctou pozici.

  Nakonec nesmíme zapomenout na Martina Prokopa, který je na průběžném 7. místě v kategorii automobilů a na 1. místě mezi netovárními týmy!

  V kategorii čtyřkolek je prozatím 14. Josef Macháček.

  O dalším průběhu vás budeme informovat…


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje