6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nejoblíbenější wellness procedury – jaké si vyberete vy?

  Wellness pobyty se staly jedním z nejoblíbenějších dárků. A že je z čeho vybírat! Můžete si zajít na masáž, bahenní lázeň, do vířivky nebo třeba do sauny. A to v rámci jediného dne nebo speciálních pobytů. Wellness pobyty jsou často v klidných lokalitách v horách nebo přírodě, kde najdete možnosti aktivního i relaxačního odpočinku nebo romantiky. Navíc ani nemusí být tolik drahé.

  Pobyty pro dva

  více v článku...

  Jednou z nejoblíbenějších možností jsou wellness pobyty pro dva, v rámci kterých si můžete objednávat procedury společně v páru. Díky tomu si může na své přijít zamilovaný pár, ale také dvě kamarádky nebo třeba maminka s dcerou. Relaxovat se dá nejrůznějšími způsoby. Myslete na to, že wellness pomáhá nejenom na těle, ale také na duchu. Po jejich prodělání se budete cítil odpočatě, snížíte hladinu svého stresu a budete spokojení. Jaké procedury jsou nejoblíbenější?

  První místo: sauna

  Koho by to překvapilo? Ano, právě sauny jsou jednou z nejoblíbenějších procedur vůbec. Přináší celou řadu zdravotních výhod: příznivě působí na zdraví mozku i srdce, zvyšuje tepovou frekvenci, napomáhá regeneraci svalů (po fyzickém výkonů), pomáhá vyplavovat toxiny a taktéž snižuje úroveň stresu. Jednou z nevýhod sauny je ale to, že dehydratuje. Nezapomeňte tedy po sauně doplnit tekutiny, nejlépe ve formě čisté vody!

  Whirpool – léčba vodou

  Druhou říčku obsadila návštěva whirlpool, která zahrnuje perličkovou koupel nebo o něco oblíbenějších vířivou koupel.

  Masáže na třetím místě

  Také masáže si vedly velice dobře. Jsou druhou nejoblíbenější procedurou. Díky masáži můžete uvolnit ztuhlé svalstvo, ale také snížit hladinu nahromaděného stresu. Masáže zlepšují oběhový systém, dodávají energii i bdělost. Zlepšují také imunitní funkce a prospěšné jsou také při snižování krevního tlaku. Pro někoho však masáže nemusí být příliš vhodné. Jedná se o lidi s hlubokou žilní trombózou, pacienty, kterým se hojí rány (například popáleniny) nebo kteří se léčí z nějaké infekce či trpí těžkou osteoporózou.

  Zkusili jste parafínové zábaly?

  Na čtvrtém místě jsou parafínové zábaly. Jedná se o ošetření voskem, do kterého si můžete nechat zalít ruce i nohy. Prospívá to zdraví vaší pokožky a účinně to snižuje také hladinu stresu. A nebojte se: vosk jde snadno sloupat a při aplikaci není horký!

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje