6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nábytkové úchytky jsou důležitou součástí vašeho interiéru

  Dalo by se říci, že nábytkové úchytky jsou běžnou součástí skříněk a moc toho na nich nevymyslíme. Tím se ovšem velmi pleteme! V současné době už jsou nábytkové úchytky velmi důležitou součástí designu vašeho interiéru. Z tohoto důvodu bychom jejich výběru měli věnovat pozornost. Jejich základní funkcí je usnadnění otvírání skříněk, dále pak ale také ochrana před znečištěním samotných dvířek (zejména v kuchyni, kde máme často ruce špinavé od tuků či obtížně omyvatelných barviv z ovoce či zeleniny).

  Povrchová úprava

  V současné době jsou velmi oblíbenými materiály chrom nebo broušený nikl. Avšak tím nabídka rozhodně nekončí. Povrchová úprava úchytek nemusí odpovídat barvě vodovodního kohoutku, ale měla by korespondovat s jinými povrchovými úpravami použitými ve vašem interiéru. Broušený nikl se dobře hodí k takovým materiálům, jako je nerez, bronz, hliník, černý maz. Chrom skvěle doplňuje bílou, černou, tmavý bronz, cín nebo čiré sklo.

  Pohodlí především

  Pokud máte tu možnost, je lepší si úchytku osahat ještě před nákupem. A to rovnou namontovanou na skříňkách. Zjistíte tak, jestli se vám úchytka dobře drží. Například nově montované zásuvky s dotahem mohou být pro otevření ze začátku trochu problematické. Takže je zapotřebí vyvinout větší sílu. A je to mnohem snadnější s úchytkou, která se vám bude dobře držet. Pokud si nemůžete úchytku vyzkoušet na samotném nábytku, zaměřte se na to, jak ji chytnete. Vejdou se vám do ní všechny čtyři prsty? Nejsou hrany úchytky příliš ostré?

  Finanční náročnost

  Pamatujte, že dostanete to, za co zaplatíte. Pokud se snažíte ušetřit a zvolíte nejlevnější úchytky na trhu, pak se to projeví na jejich vzhledu. Vypadají podprůměrně a… levně. Také zřejmě nebudou odolné vůči nárazům. Cena závisí na provedení a designu. Když si vyberete úchytky, vyplatí se koupit o asi o dva kusy navíc, v případě, že se zlomí šroub nebo nastane jiná komplikace při montáži.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje