6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Na kartě UFC 200 bude McGregor. Ve hře je návrat Rondy Rousey i Georgese St-Pierrea

  Jubilejní dvoustý turnaj organizace UFC se neobejde bez Conora McGregora. Irský bojovník sice podlehl při výletu o dvě váhové kategorie výš Natu Diazovi, na jeho popularitě to však neubírá a při turnaji, od kterého se očekávají rekordní výdělky, se postaví k obhajobě pásu šampiona v pérové váze.


  Nejžhavějšími kandidáty na pozici vyzyvatele McGregora jsou José Aldo a Frankie Edgar. Brazilec Aldo přišel o pás šampiona právě s McGregorem při turnaji UFC 194 a rád by odvetu. „Uvidíme se na UFC 200. Tvůj pohádkový příběh je u konce. Nemáš kam utéct, nastal čas pro odvetu,“ vyzval Aldo McGregora prostřednictvím twitterového účtu minulý týden.

  O šanci stát se teprve třetím šampionem v historii pérové váhy však hlasitě usiluje také Frankie Edgar. A podle všeho je k jeho střetnutí s McGregorem více nakloněný také prezident UFC Dana White. „Zápas, který se zatím neuskutečnil a spousta fanoušků si jej přeje, je titulový souboj McGregora s Edgarem,“ naznačil White možného Irova soupeře.

  S velkou pravděpodobností se po bok zápasníků z pérové váhy postaví také šampionka bantamové váhy Miesha Tate a bude ji čekat první obhajoba. Hlasitě se hovoří o návratu Rondy Rousey, která by po těžkém K.O. od Holly Holm ráda usedla zpět na trůn královny ženského UFC. V návratu k zápasení ji však zdržuje také natáčení remaku filmu Hrozba smrti s Markem Wahlbergem.

  Proto už na tiskové konferenci po posledním turnaji vyzvala Mieshu Tate k odvetě Holly Holm a o šanci si řekla také pátá žena žebříčku bantamové váhy Brazilka Amanda Nunes. „Tato divize je velmi solidní. Jsou tady i další děvčata jako Cat Zingano nebo Julianna Pena. Myslím, že právě teď je v bantamové váze hned několik silných dívek,“ nedal White žádné bojovnici záruku účasti v titulovém souboji.

  Velikost turnaje by mohl umocnit ještě jeden návrat. Už nějakou dobu se spekuluje o comebacku Georgese St-Pierrea a jeho přítomnost v hledišti na UFC 196 dodala těmto povídačkám na obrátkách. St-Pierre je považován za jednoho z nejlepších bojovníků napříč váhovými kategoriemi. Rýsuje se tak možnost dalšího zajímavého titulového souboje ve welterové váze právě mezi St-Pierrem a Robbiem Lawlerem.

  Dana White bude mít s obsazením turnaje příjemné starosti, protože po výhře Nata Diaze nad McGregorem prohlásil, že by mu dával smysl titulový souboj s Lawlerem. Ovšem návrat GSP by tyto úvahy mohl roztříštit a spolu s obsazením Carlose Condita získává prezident UFC možnosti manévrovat se skladbou zápasů.

  Turnaj UFC 200 naplánoval Dana White na 9. července do nové arény v Las Vegas.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje