6.6 C
Prague
Neděle, 2 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Módní návrhář Ralph Lauren žije v kamenném kostele z jiného století

  Jen hodinu cesty od centra New Yorku, ve vesničce Bedford, stojí dům v normanském stylu, který dokonale vystihuje osobnost slavného designéra. Je to pořádná dávka anglické noblesy s americkou energií.

  Světoznámý designér Ralph Lauren se svou manželkou Ricky vlastní pět domů a všechny jsou obrazem světa jejich fantazie. Svou krásou zaujme byt v Manhattanu, plážový dům v Montauku, ranč v Telluride i tropické hnízdo na Jamajce, ale zámeček v Bedfordu při New Yorku je nejblíže k jeho nejstaršímu a nejmocnějšímu „já“ – americký gentleman.

  Nazvat Bedford předměstím je trochu zavádějící, tato vesnička je jako z jiného století. Územní členění je velkorysé, domy jsou zde skryté a koně jsou vítány. Tuto atmosféru cítíte už na příjezdové cestě k Ralphova domu. Je obklopen více než 100 hektary trávníků a lesů. Normanský sloh domu převzat z britských ostrovů symbolizuje kámen a břidlice. Byl postaven v roce 1919, vidět to na něm a není důvod si myslet, že bude vypadat o sto let jinak. Adresa na ploše 1 500 čtverečních metrů je velké, ale ne příliš ohromující, je takové akorát a hlavně pohodlné. Jediným signálem toho, kdo je právě v domě, je auto na nádvoří, jedno ze sbírky klasických sportovních modelů, které vypadají jako v den, kdy byly vyrobeny, tedy před půlstoletím.

  Hned ve vstupní hale nás přivítá velkorysý stolek z období Jiřího II, jedna z mnoha olejomaleb a vůně lilie. V celém domě jsou bohaté aranžmá romantických bílých květů – hortenzie a lilie doplněné oldskúlovými červenými růžemi. Hala se otevírá vlevo do mahagonem obložené knihovny a vpravo do jídelny s majestátním stolem z dob Jiřího III pod křišťálovým lustr od Osler. Přes množství maleb, měkkým kobercem a věžím knih je atmosféra velmi vzdušná.

  Ralph Lauren má rád hluboké a dramatické barvy, dává přednost obložení z mahagonu, georgiánskou leštěnému nábytku a perským kobercem. Na každém kroku můžete vidět obrazy zvířat cítit Ralphových fascinaci kůží. Lauren sbírá kůži tak, jak antropolog sbírá kosti. V domě se objevuje ve všech možných podobách.

  Na patře se nachází soukromá část, pětipokojový apartmán otevřený ze zaoblené haly. Ložnice s tmavomodrými stěnami, připomínajícími půlnoční oblohu za úplňku, má trochu modernější nábytek než zbytek domu. Postel z dob regentství doplňuje noční stolek s kapesními hodinkami, doplňky z želvoviny a křišťálové pohárky s lahví San Pellegrino. V hlavní koupelně stojí uprostřed mramorová vana s obkladem z 18. století a vytváří iluzi historické ložnice.

  Každý dům má své srdce, často bývá v kuchyni nebo v knihovně. V domě Ralpha Laurena bije nejsilnější životní síla v šatně s čalouněnými zelenými stěnami z plsti, vysoce leštěným mahagonem a luxusním tichém v obklopení krásného oblečení. K dispozici je police kožených bot, která je stejně zajímavá jako jakákoli sbírka čínských váz, stěna kašmírových svetrů převážně v odstínech námořnické a šedé a další stěna belgických mokasín, které jsou všechny označeny logem „RL“. Zde si Ralph Lauren říká „dobré ráno“.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje