6.6 C
Prague
Středa, 30 listopadu, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Lovení dravých ryb: Co vše budete potřebovat na přívlač

  Technika rybolovu, kterou dobře znají všichni lovci dravých ryb. Znáte ale všechny potřeby, které jsou k lovení nezbytné? V tomto článku vám o tom povíme víc!

  Přívlač jako populární rybářská technika

  Pokud se o rybolov nezajímáte, pak vám zřejmě slovíčko přívlač nic neřekne. Ti, kdo loví dravé ryby,  ho ale znají velice dobře. A stejně dobře také vědí, že k tomuto druhu rybolovu potřebují kvalitní rybářské vybavení. Přívlačový podběrák, přívlačový prut, přívlačový naviják. To je jen něco málo příslušenství z dlouhé řady.

  Kromě toho se bude hodit i přívlačová taška. Na první pohled není ničím výjimečná. Vlastně se může jednat o jakoukoliv tašku, kterou doma najdete. Pro lovení ryb je ale dobré mít vyhrazenou speciální tašku – přívlačovou. Specializovaní výrobci ji dobře přizpůsobí všem věcem, které budete při lovení dravých ryb potřebovat.

  Přívlačové navijáky – jeden ze základních prvků

  Přívlačový naviják je v praxi velmi namáhán. Existují druhy, které zvládnou vysokou zátěž. Prodejci se totiž neustále předhánějí ve vymýšlení a inovování svých výrobků. Ono ale není za hubičku. Rybářské vybavení jako takové je poměrně nákladná záležitost. Ne každý si ho také může dovolit. Nemluvě o nejdražších a vysoce kvalitních kusech (například špičkové přívlačové pruty).

  Některé ryby jsou tak velké, že je k jejich vytažení potřeba vynaložit hodně síly a námahy. To samé platí pro prut. Ten musí být opravdu odolný, stejně tak jako celá rybářská soustava. Chytit rybu na návnadu tak nemusí být příliš složité, ale její vytažení už bude o něčem jiném. Proto dbejte, aby vámi zakoupené potřeby měly dostatečnou kvalitu s přihlédnutím na to, k čemu vám budou sloužit.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje