6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Last minute přestupy: Mertl posílí Hradec, Sparta získala brankáře se zkušenostmi z NHL


  Úderem včerejší půlnoci skončilo přestupové okénko v nejvyšší hokejové soutěži. Některá mužstva tvrdě bojují o šestku, jiná se snaží alespoň vyhnout baráži, ostatní se perou o co nejlepší pozici pro čtvrtfinále vyřazovací části. Není tedy divu, že manažeři a trenéři ladí své orchestry tak, aby hrály podle správných not. Jaké přestupy se během včerejšího dne stihly upéct? Čtěte dále…

  Tomáš Mertl: Medveščak Záhřeb → Mountfield HK

  V loňské sezoně byl Tomáš Mertl hlavní zbraní. Díky svým 50 bodům (24 + 26) se stal nejproduktivnějším hráčem mužstva a společně s Jiřím Šimánkem (14 + 21) tvořili obávané extraligové duo. A tak zákonitě přistálo laso z KHL. Mertl vábení neodolal a zamířil do Záhřebu, kde si v letošní sezoně v 55 zápasech připsal velmi slušných 32 bodů za 11 branek a 21 asistencí. Medveščak už ovšem reálně ztratil šanci probojovat se do playoff. Po složitých jednáních nakonec svolil k Mertlově odchodu, který zůstane na východě Čech do konce sezony. „Jednání byla poměrně složitá, protože Tomáš byl na tripu v Rusku a do nedělní půlnoci byla potřeba zařídit spousta legislativních záležitostí. Dále bylo velmi složité dohodnout se na financích se Záhřebem, nakonec jsme se ale na všech podmínkách transakce domluvili. Tomáš by se měl připojit k týmu v pondělí odpoledne,“ řekl generální manažer klubu Tomáš Kmoníček.

  Bohumil Jank: Mountfield HK → HC Oceláři Třinec

  Naopak řady Hradce Králové opustil 23letý odchovanec českobudějovického hokeje Bohumil Jank, jenž si připsal již několik startů za českou reprezentaci. Jeho novým působištěm bude Třinec. „Měli jsme zájem na tom, aby byl Bohouš součástí naší organizace i v následujících sezonách. Nicméně hráč odmítl podepsat navrhnutý kontrakt a řekl nám, že chce z Hradce Králové odejít,“ pokrčil rameny Kmoníček. Třinečtí Oceláři potřebují zacelit díru po zraněných becích Rothovi a Kleslovi, již v minulých dnech angažovali Richarda Stehlíka. V této sezoně sehrál důrazný obránce v extralize 22 utkání a připsal si tři body za gól a dvě asistence. Na kontě má také 16 duelů za prvoligové Litoměřice, v nichž vstřelil tři góly a na stejný počet přihrál.

  Daniel Taylor: Medveščak Záhřeb → HC Sparta Praha

  Playoff je za dveřmi a Spartu tlačí bota na klíčovém postu. Po nevyrovnaných výkonech Tomáše Pöpperleho si z KHL stáhla zpět  Filipa Novotného, který odchytal za Pražany dvě utkání. Nyní stejně jako Hradec dokázala využít toho, že Medveščak Záhřeb v KHL nepostoupí do vyřazovacích bojů a získala 29letého kanadského gólmana Daniela Taylora. „Vedení klubu reaguje na zatím nepříliš přesvědčivé výkony Tomáše Pöpperleho, proto jsme se rozhodli zvýšit konkurenci na tomto postu příchodem Dannyho Taylora,“ uvedl sportovní manažer Pražanů Patrik Martinec na klubovém webu. Tayor, který má na svém kontě tři starty v NHL za Los Angeles, je tak již čtvrtým brankářem v kádru Sparty. v Záhřebu letos dosahoval průměru 2,28 inkasovaných gólů na zápas.

  Patrik Bartošák: Manchester Monarchs → HC Vítkovice Steel

  Dvaadvacetiletý gólman Los Angeles Kings, který se zatím nedokázal prosadit do prvního týmu Králů byl na konci minulého roku vedením NHL suspendován kvůli obvinění z domácího násilí, dohraje sezonu v mateřských Vítkovicích. „Patrik dlouho nikde nechytal, v podstatě ztratil skoro celý rok. Museli jsme situaci nějak řešit a jsme rádi, že Kings dali souhlas k tomu, aby Bartošák mohl působit v Evropě. Ve smlouvě s Vítkovicemi je uvedena klauzule, že v příští sezoně neodejde do zámoří a dál bude chytat ve vítkovickém klubu,“ uvedl hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší pro web hokej.cz. Bývalý mládežnický reprezentant může teoreticky nastoupit již do pátečního utkání s Chomutovem, neboť Vítkovice mají na brankářském postu problémy.


  Foto: mountfieldhk.cz

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.