6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kontroverzní Lipsko vzbuzuje emoce! Ale drží krok s Bayernem!

  Bylo nebylo…. Vlastně nebylo. Datuje se teprve 19.5.2009 a společnost Red Bull přemyšlí, kam napumpuje peníze. Volba je jasná, a tak vzniká klub RB Lipsko, jenž  v té době začalo hrát pátou nejvyšší soutěž. Tým se může pyšnit fotbalovým stánkem Red Bull Arena, jenž pojme zhruba 44 tisíc diváků. Nyní máme listopad roku 2016 a Lipsko je na druhém místě v nejtěsnějším závěsu na Bayern.


  Krušné začátky aneb Red Bull nám (ne)voní?

  Každý neutrální fanoušek musel jásat při spanilé jízdě Leicesteru v minulém ročníku Premier League. Tento neskutečný příběh dodal všem outsiderům víru, že je ještě v téhle době může zvítězit týmovost a fotbalovost nad miliardami na účtě. Lipsko je tým, který se postupně dostal mezi německou elitu a v tomto ročníku nejednoho udivuje. Tím více, že věkový průměr hráčů je pod 23 let.

  Začátky, ale byly velmi krušné při jednom přátelském zápase, proti rezervě Carl Zeiss Jena byli napadeni hráči místní akupinou ultras. Důvod napadení byl naprosto jasný, nový a bohatý tým není zrovna sympatický pro všechny fanoušky.

  Ralf Rangnick

  Tohle jméno není pro českého fanouška až tak známo, v Německu se proslavil svým angažmá v Schalke 04 nebo Hoffenheimu. Ragnick nastoupil na post sportovního manažer a výzva zněla jasně – dostat Lipsko do Bundesligy. Postupnými krůčky se Lipsko dostalo roku 2014 do druhé nejvyšší soutěže. A dál už to vlastně znáte….

  Ragnick pouze nestačil, a tak se začalo utrácet za posily. Takovou spojkou se pro „býky“ stala italská Fiorentina. Nyní lze považovat za vydařený kauf nákup Timo Wernera ze Stuttgartu.

  Nenávist soupeřů

  Začátky byli krušné už od začátku, ovšem vstup do ligy nesli fanoušci ještě hůře. Nebudeme se zabývat sociálními sítěmi, kde byste se mimochodem perfektně zdokonalili v peprných německých výrazech, ovšem přímo „skandálech“. V červenci se utkali v přípravném zápase hráči Lipska s Franfurktem. Na tento zápas se však nejlépe připravili fanoušci Franfurktu, kteří kromě nenávistných transparentů přišli s novodobou věcí. „Když jsme šrouby našli a snažili se je uklidit, fanoušci z tribuny na nás volali, ať to tam necháme být,“ přiznal jeden z pořadatelů a přiznal, že nejvíce šroubů leželo v pokutovém území, kde se rozcvičoval tým RB.

  O level dál posunuli laťku fanoušci Drážďan, jenž v pohárovém utkání propašovali na stadion hlavu býka, což je znak slavného Red Bullu. Tím dali jasně najevo, co si o zámožním týmu myslí. Média informovala o tom, že jde o derby a nenávist je zde automatická, ovšem jelikož jsme vás psali minulý týden o zápasech o Londýn či Prahu, tak víme co je derby. Vzdálenost mezi kluby je 100 kilometrů, historie prakticky nulová, proto je úsmevné, že někdo vůbec derby tímhle zápasem nazývá.

  Jde tedy o to, že uměle vytvořený klub bez historie se rozjíždí do neskutečné rychlosti, kterou zatím nikdo nedokáže zpomalit, a to se Němcům nelíbí. Mančaft disponuje kompaktní hrou, inkasuje málo branek, z domácí arény si udělal nedobytnou tvrz, ba co víc, ještě neprohrál. Příjemné zpestření pro nadcházející týdny to určitě, ale nebyla ta pohádka o Leicesteru lepší…?


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje