6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kolik času si vyčlenit na kompletní demolici?

  Spousta se toho staví, spousta se toho bourá. To je život. Jedno na úkor druhého. Potíží provází obě strany a časový plán je těžké dodržet. U demolice ale práce odbývají přeci jen o trochu svižněji.

  Plán versus realita

  Demolice domu probíhá zpravidla kvůli vytvoření volného prostoru a stavbě něčeho nového. Je to čím dál častější postup a stojí za ním především výrazná úspora peněz. Samotné bourací práce sice nejsou za hubičku, ale oproti koupi zasíťovaného pozemku v atraktivní lokalitě se jedná o výraznou úlevu pro rozpočet. Problém je v tom, že během demolice se mohou objevit komplikace a časový plán dostane na frak.

  Běžně se totiž rodinný dům bourá zhruba týden až dva. To je ale jen v případě, že je proces plynulý a bezproblémový. A to není bohužel příliš časté. Jen co se kopne a dům se poprvé otřese, vyvstanou potíže, které s sebou přináší celou řadu komplikací. Může jít o problémy se statikou, azbestové díly nebo nesouhlas sousedů a celou řadu další překážek.

  Bourací práce se mohou protáhnout

  Není výjimkou, aby bourací práce trvaly klidně i půl roku nebo déle. Největší problém ale není čas, ten se najde vždycky. Nedá se s tím nic moc dělat. Když se ale demolice prodlužuje, musíte pochopitelně platit, protože dochází k blokaci strojů. To, co vás tedy mělo vyjít na domluvených dvě stě tisíc korun, rázem stojí dvojnásobek. Každý člověk, který se do bourání pouští, se tedy právem obává, co za komplikace se objeví.

  Představte si situaci, že na bourání a následnou stavbu čerpáte úvěr. A po navýšení ceny vám banka nedovolí změnit parametry půjčky. Najednou máte na pozemku těžkou techniku a nemáte čím zaplatit. Je to zapeklitá situace a ve většině případů se nedá předem odhadnout, jak bude probíhat. Někdy se skutečně vejdete do dvou týdnů, ale je to spíše rarita.

  https://pixabay.com/cs/photos/rypadlo-d%c5%afm-demolice-staveni%c5%a1t%c4%9b-139974/

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje