6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak úspěšně odstartovat kariéru po ukončení studia radí pracovní portál MyJobsi.cz

  U některých studijních oborů je zcela běžné, že studenti pracují již při studiu a následně pouze plynule přejdou na standardní úvazek či jim nabyté zkušenosti pomohou při hledání další příležitosti v inzerce práce. Pokud ale nejste tak docela v této situaci, může vám dělat starost, co dělat pro to, abyste se jako absolvent bez (relevantních) zkušeností uplatnili. A právě pro vás jsou tu následující tipy.

  Pracujte s tím, co máte

  Pokud jste nepracovali přímo v oboru svého studia, pak je ale pravděpodobné, že máte za sebou alespoň nějakou brigádu či dobrovolnickou činnost. Tyto zkušenosti v každém případě uveďte ve svém životopisu a snažte se dobře zdůvodnit, proč jsou užitečné právě pro danou pozici. Stejně tak dobře zhodnoťte své schopnosti a zkuste prodat veškeré kurzy, cizí jazyky i další dovednosti, které jste v minulosti nasbírali. Ovšem pozor, musíte být připraveni i na to, že tyto dovednosti může někdo v budoucnu otestovat, není tedy strategické příliš přehánět.

  Školou vzdělání nekončí

  Pokud jste člověk takřka bez praktických zkušeností, je dobré dát najevo, že neustále pilujete znalosti, které již máte a doplňujete další. Nemusíte platit žádné drahé workshopy a kurzy, pokud nemáte peněz nazbyt – je možné se věnovat intenzivnímu samostudiu anebo využít možnosti online kurzů, které jsou buď zdarma nebo je pořídíte za pár korun. Na zaměstnavatele váš zápal jistě udělá dojem.

  Nebojte se odboček

  Pokud zrovna teď nemůžete najít nabídky práce přímo v oboru, který jste vystudovali, zkuste svůj okruh vyhledávání trochu rozšířit. Neradíme vám, abyste kompletně změnili svůj směr, ale můžete jej lehce upravit a zabloudit do oblastí, které vás třeba předtím ani nenapadly a můžete zde využít své vzdělání i potenciál. Poté již uvidíte, kam se vám bude chtít směřovat dál a jestli jste třeba náhodou nenarazili na svůj profesní ideál.

  Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodiny portálů společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Novinkou je také hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete recenze firem a zkušenosti ostatních uživatelů se svými zaměstnavateli.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje