6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak správně pečovat o vodovodní baterii

  Krásná nová kuchyň se doslova blyští. Jak to ale udělat, aby vydržela stejně působivě čistá po dlouhá léta? Podívejte se na tipy, jak pečovat o vodovodní baterii.

  Pravidelné čištění

  Mnoho lidí na ošetření kuchyňské baterie zapomíná a většinu času úklidu věnuje stírání pracovní desky. Přitom právě pár tahů houbičkou nebo hadříkem denně dokáže udělat mnohem větší službu než následná nutnost používat chemické prostředky k odstranění vodního kamene. Pokud zvládnete denně celou vodovodní baterii jemně otřít, nebudete mít v budoucnu žádný problém s usazenou špínou.

  Tekuté čisticí prostředky

  Někdy se ale prostě stane, že to denně nezvládneme. V tom případě je poté nutno povolat správné čisticí prostředky. V případě vodovodních baterií se vždy bude jednat o jemné a tekuté prostředky, které neobsahují abrazivní látky. Právě brusiva by mohla povrch baterie nenávratně poškodit. Pozor také na drsnou část kuchyňské houbičky, ani tu byste na čištění baterie neměli používat.

  S chemií opatrně

  Chystáte se vyčistit baterii? Než tak učiníte, zkontrolujte složení čisticího prostředku. Ooptimální pH by se totiž mělo pohybovat v rozmezí od 6 do 9. Na některé sloučeniny byste přitom měli zapomenout úplně. O které se vlastně jedná? Například kyselina mravenčí nebo chlorovodíková dokáží narušit povrch baterie, což vede k jejímu poškození.

  Noční lázeň

  Někdy je lepší, než boj s nečistotami na místě zvolit jinou taktiku. Vodovodní baterii odšroubujte a na noc ji ponechte v čisticím roztoku, který pomůže narušit konzistenci zejména vodního kamene. Ráno se pak již postaráte o to, abyste houbičkou nebo hadříkem odstranili uvolněné nečistoty.

  Když máte mosaz

  Mosazné povrchy jsou ideální pro čištění. Tento materiál používaly již naše babičky, a také si dokázaly skvěle poradit s jeho čištěním. Nemusíte přitom kupovat vůbec nic. Stačí smíchat trochu soli, octa a polohrubé mouky. A jde se čistit.

  Údržba vodovodní baterie vyžaduje pravidelnost.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje