6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak se zbavit nemovitosti: možnosti, z nichž si stačí vybrat

  I když by si člověk řekl, že se nikdo nikdy nemusí zbavovat nemovitosti, někdy je skutečnost někde zcela jinde. Věcné břemeno k nevydržení, tíživá finanční situace nebo jenom odmítání další správy domu nebo bytu, který jenom zabírá čas a peníze. A tak do hry vstupují možnosti, jak se objektu zbavit. A člověk by až nevěřil, kolik jich je.

  Výkup nemovitosti

  Jednou z možností, jak se zbavit domu nebo bytu, který už nechcete mít na svých bedrech je výkup nemovitosti. Řešení, které nejčastěji přichází v potaz ve chvíli, kdy vás trochu tlačí čas nebo kdy nechcete nad prodejem nemovitosti trávit dlouhé měsíce, ne-li roky. Je to totiž velmi rychlá cesta, jak se objektu zbavit a jak prakticky ihned přijít k penězům.

  TIP: Vykup domu nebo třeba pozemku – srovnejte si cenu, někdy vám ušetří hodně času s prodejem.

  Peníze na ruku, nemovitost odejde z vašich beder na záda někoho jiného během pár dnů – to jsou jednoznačně benefity hrající výkupu nemovitostí, respektive výkupu domu nebo bytu do karet. Na druhou stranu se nezíská 100 % z kupní ceny nemovitosti, ale ani 80 % není za zmiňovaných okolností k zahození, nemyslíte?

  Prodej nemovitosti

  Samozřejmě se nabízí i tradiční prodej nemovitosti. Zde se nabízí také několik možností, jak to můžete udělat. Zatímco někdo jde do toho svépomocí, že odbavuje všechny zájemce, fotí místnosti domu a spravuje inzeráty vyvěšené na inzertních portálech, jiný prosí realitní makléře, kteří všechno okolo toho zařídí.

  Je však pravdou, že realitní makléři si vezmou nějakou provizi, prodej však může být daleko rychlejší a mnohdy i za vyšší ceny.

  Darování nemovitosti

  A v neposlední řadě musíme zmínit také tradiční darování nemovitosti. Darování přichází v potaz v okamžiku, kdy hlavně máte, komu nemovitost darovat. Je však důležité udělat darovací smlouvu a samozřejmě se musí myslet na úhradu darovací daně.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje