6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak poznáme rozbitý displej a co může nastat?

  Obecně je nutné u pozáručních oprav vyhodnotit rozsah poškození a stáří telefonu. Konkrétně u displeje je tak nutné rozmyslet si, zda došlo k poškození pouze skla, tedy svrchní části předního panelu.

  Zpravidla to lze poznat tak, že přístroj dále funguje a reaguje na dotyk. V některých případech je možné vyměnit pouze toto sklo, jindy se ale musí vyměnit celý displej. Záleží na postoji konkrétního mobil servisu. A pozor, oprava se realizovat opravdu musí.

  Vždy je proto nutné s pomocí diagnostiky zjistit, zda nedošlo pádem k hlubšímu poškození přístroje. Jestliže telefon přestane reagovat na dotyk, došlo i k poškození dotykové vrstvy. Výměna displeje je proto již jediným řešením. Zde už většina uživatelů do servisu zamíří.

  Co se bude dít s telefonem v servisu a vyplatí se oprava?

  Součástí služeb spolehlivého a seriózního servisu by měla být vždy diagnostika zdarma. Jen tak se může uživatel rozhodnout, jestli je pro něj oprava nejen rentabilní, ale vzhledem k jeho aktuální situaci i cenově přijatelná. Pokud například servis aktuálně vyčíslí sumu opravy na několik tisíc, může být pro zákazníka přijatelnější si za méně peněz pořídit jiný telefon.

  Rentabilita oprav konkrétně telefonů od Apple je všeobecně velmi dobrá. Jedná se totiž o dražší zařízení, kdy koupě jiného přístroje dalece převýší cenu servisního zásahu. Z principu se tedy odnést mobil do servisu většinou vyplatí.

  Jestliže se tedy nenacházíte v akutní finanční tísni, kdy váš rozpočet dostačuje pouze na základní telefon s Androidem a systému iOS se nehodláte vzdávat, určitě se vám výměna nefunkčního displeje u iPhone vyplatí.

  Kolik stojí výměna displeje na starších iPhonech a jak dlouho trvá?

  Důkazem o rentabilitě oprav je i prosté porovnání cen, které si můžeme jako modelový příklad uvést:

  U výměny displeje staršího modelu iPhone 7 se cenová relace opravy dle aktuálních průměrných cen servisů (rok 2020) pohybuje okolo 2 290 Kč. Nový telefon lze přitom pořídit za ceny převyšující 6 000 Kč, v případě, že byste si chtěli koupit nejnovější model iPhonu, se pak dostanete na ještě vyšší částky.

  Vezmeme-li stejný příklad, tedy servisní zásah výměny displeje na iPhone 6 vyjde o cca 1 000 Kč levněji.

  Rychlost opravy závisí na podmínkách konkrétního servisu, nicméně obecně lze říci, že výměna displeje může proběhnout ještě tentýž den.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje