6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Ekzém na obličeji – jak jej řešit?

  Ekzém, ať je to ten, nebo ten, patří k mučivým společníkům našeho života. Pokud se nám objeví někde na těle, kde jej můžeme zakrýt, je to snesitelné, ale když se nám objeví přímo na obličeji, má co dočinění i s naší psychickou pohodou. Neztrácejte naději, protože účinné řešení k výraznému zlepšení či udržení krásné pokožky na obličeji existuje. 

  Atopický ekzém

  Tento druh ekzému se objevuje kdekoliv na těle, tak i na obličeji. A právě v těchto místech jej chceme nejméně. Tvoří se nejčastěji kolem očí, úst, kůže nás úporně svědí, my ji škrábeme, objeví se zarudnutí, podkožní puchýřky, které následně praskají, vysušují se a tím, že kůži stále úporně škrábeme, tvoří se stroupky. V takovém případě je kůže náchylná k zasažení bakteriemi, a proto bychom na ekzém sahat neměli. 

  Kůže atopika je celkově náchylná a velmi křehká. To je také jeden z důvodů, proč se pokožka nedokáže sama hydratovat. A co jí škodí, je tření ručníkem a zmíněné škrábání, po kterých vznikají mikroprasklinky, kterými jednoduše pronikají dráždivé látky. Proto je velice důležité, abyste svou atopickou kůži hydratovali a chránili, i když na ni zrovna nemáte ložiska ekzému. Jedná se o základní předpoklad k eliminování potíží. 

  Jak si pomoci

  Důležité bude, abyste zjistili příčinu vzniku. Navštivte alergologa a vyřaďte z jídelníčku nebo z kontaktu látku, která dráždí vaši pokožku. Je také dobré přemýšlet nad vašim jídelníčkem. Doporučujeme z jídelníčku vyřadit, nebo co nejvíce eliminovat smažené potraviny, cukr, bílou mouku, a naopak jíst více zeleniny a čerstvých potravin.

  Pokud je ekzém ve fázi praskání, nepoužívejte příliš mastné krémy, například sádlo. Krém by se měl vsáknout a pokožku zjemnit. Dobrý je také obklad z černého čaje. V případě, že je ekzém v akutní fázi, je lepší si jej dvakrát či třikrát natřít kortikoidovou mastí, která zabere okamžitě a po zaléčení obličej promazávat bariérovým krémem Dermaguard, který kůži ochraňuje před alergeny a hydratuje až na šest hodin.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje