6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  David Rusňák a jeho DRFG má v plánu se znovu věnovat rozvoji sítí 5G

  Na začátku roku 2019 prodala investiční skupina DRFG zbývající podíl internetového operátora Libli společnosti Nordic Telecom. Ten činil celou polovinu. Ačkoliv byl odstup mezi prodejem a spuštěním několik měsíců, projekt byl ihned rentabilní. Ondřej Surka, který má zodpovědnost za akvizice v rámci investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, současně podotýká, že byl tento projekt velmi cenný také z hlediska zkušeností.

  V roce 2017 se poprvé začalo spekulovat o vzniku telefonního operátora. Investiční skupina DRFG se spojila se skupinou Suntel Group. Její zakladatel a nynější místopředseda představenstva DRFG Roman Řezníček naznal jako vynikající příležitost v konsolidaci trhu internetových poskytovatelů. V této době představovali skoro polovinu tuzemského trhu místní provideři internetových služeb. Oproti tomu průměr v EU byl na necelých 20 %. 

  Rusňákova DRFG se mimo fondů a dluhopisů soustředí na 5G sítě


  Po společné diskuzi David Rusňák a jeho investiční skupina zareagovala na skutečnost, že trh s operátory je nejednotný. Tento stav využila ke konsolidaci za pomocí akvizic. V praxi to znamená, že po odkoupení menšího místního poskytovatele plánovitě dokupoval další menší konkurenční společnosti, které posléze sloučil pod jednu značku. Za dva roky již firma evidovala přes 90.000 odběratelů. Společnosti Libli se tak stala 2. největším providerem pevného internetu na Moravě, což ji začlenilo do TOP 5 v České republice.

  Ve chvíli, kdy firma Nordic Telecom odkoupila zbývající polovinu z podílu v Libli, jejímž nejzásadnějším cílem je stát se čtvrtým tuzemským operátorem, se DRFG – speciálně telekomunikační divize – specializovala na budování mobilních sítí páté generace.

  Podle Ondřeje Surky mají 5G mobilní sítě dispozice přeměnit činnost celé společnosti. I tento fakt patří mezi hlavní důvody, proč chce být na tyto změny nachystaná také Rusňákova DRFG. Ta považuje 5G za celoevropskou šanci. A to také díky tomu, že Suntel Group dnes kromě České republiky působí na Slovensku, v Německu nebo ve Švýcarsku.

  Autor: Michal Pecka

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje