6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Co pomáhá proti chronické bolesti

  Lidský život není jen procházka růžovou zahradou, kdy je vše zalité slunce. Spousta lidí trpí různými neduhy, a to i chronickými bolestmi, které dokážou bytí velmi znepříjemnit. Většina jich se musí naučit se svou bolestí žít, případně najít si prostředek, který jim od bolestí pomůže. Kromě farmaceutických léků jsou to i přírodní léčiva.

  Úleva od bolestivých stavů

  Z konopí se moderními výrobními postupy získávají kanabinoidy, z nichž nejvýznamnější je kanabidiol, označovaný jako CBD. Ten se pak prodává jako CBD kapsle. Nejčastěji se používají pro léčbu bolestivých stavů – například při artritidách a migrénách. Kanabidiol není psychoaktivní jako THC a u člověka má významný neurologický účinek.

  Když vás trápí migréna nebo fibromyalgie

  Ať vás bolí pravidelně hlava nebo svaly, znamená to pro vás bezpochyby malý pocit komfortu. Migréna, jako bolest hlavy, se obvykle objeví v dobu, kdy o ni nejméně stojíte. Na vině bývají nejrůznější spouštěče, od stresu až po nevyspání a změnu počasí venku. Naproti tomu fibromyalgie jako onemocnění pohybového aparátu, se projevuje bolestí svalů a její léčba je přísně individuální, závislá na momentálním stavu. Většinou se pojí se zmírněním bolesti, odstraněním depresí a úzkostí, zlepšení spánku.

  Součástí tradiční medicíny mohou být i přírodní léčiva

  Léčba migrény i fibromyalgie patří do rukou zkušených lékařů. Jejich snahou je především odstranění bolestí, které se negativně podepisují na životě pacienta. Pomoc však může přinést i konopný čaj, který obsahuje aktivní složky konopí, kterými jsou kanabinoidy, třísloviny a silice. Jeho účinek přichází většinou do 30 až 90 minut od vypití a přetrvává asi 4 až 8 hodin. Nástup účinků je sice pomalejší, zato ale vydrží působit delší dobu. Je proto vhodným lékem pro pacienty s chronickou bolestí.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje