6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Chyby, kterých se dopouštíme při přípravě sushi

  Sushi restaurace máme stále zavřené, což nás dovádí k dříve naprosto šílenému kroku – k přípravě vlastního sushi. Pravděpodobně žádný člověk by si nepomyslel, kolik lidí si začne sushi připravovat doma. I když je pravdou, že více se najde těch, jež využívají rozvozu z oblíbených podniků. Pokud ale patříte do první skupiny, nabízí se otázka, jak připravujete sushi vy? Možná se dopouštíte několika chyb, jež jsou při přípravě sushi naprosto fatální. 

  Používáte klasickou rýži

  V čem řada lidí chybuje, tak v tom, že používá klasickou rýži. K přípravě sushi se používá takzvaná sushi rýže. I když se ta poctivá, kvalitní prodává jenom v zahraničí, na trhu je k dostání mnoho poměrně srovnatelných surovin. Pakliže chcete docílit opravdu kvalitního pokrmu, bez správných surovin to nepůjde. 

  Skladujete rýži v kovové nádobě

  Při konzumaci sushi v oblíbeném podniku si neuvědomujeme, kolik práce jedna takový pochoutka dá. Příprava sushi je o detailech, o drobnostech. Pokud na některou z nich zapomeneme nebo nad některou mávneme ruko, máme zkrátka po pokrmu. 

  Jednou z chyb a také takových drobnost je vaření sushi a v jejím následném skladování. Většinou vaříme sushi v kovové nádobě a po jejím uvaření ji v dané nádobě necháváme. Jenže ve chvíli, kdy se rýže uvaří, je zapotřebí ji přesunout do hangiri – dřevěné nádoby, která je speciálně vyrobená na to, aby se v ní smíchala rýže s octem. Pokud tuto speciální nádobu doma nemáte, můžete použít i jinou dřevěnou mísu, případně skleněnou mísu. 

  Do sushi dáváte libovolnou náplň

  Je chybné se domnívat, že si sushi můžeme připravit podle svého gusta. Není to pizza, na kterou si můžeme položit vše, co máme rádi. Sushi má své určené druhy a nějaké složení. Dodržujte tato předem stanovená pravidla i v případě domácího vaření. Náplň nemůže být libovolná, skládat se musí z ryby, zeleniny a také z řasy, případně jiných surovin, jež jsou pro daný druh typické.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje