6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Christianová se vrací k florbalu, bude chytat za Herbadent

  Návrat královny! Jinak se snad ani návrat Jany Christianové do brankoviště označit nedá. Bývalá opora reprezentace se po roční pauze vrací na florbalovou scénu. Nikoliv však v dresu Bohemians, jak by se mnozí mohli domnívat. Christianová se dohodla na působení v jiném pražském celku, účastníkem loňského superfinále, Herbadentem.


  Před začátkem loňské sezóny přišel pro florbalovou veřejnost šok. Hvězda Bohemians a opora reprezentace Jana Christianová oznámila, že minimálně na nějaký čas končí s florbalem. Chtěla si především odpočinout po náročné sezóně, kdy s českým národním týmem jen těsně nedosáhla na bronzovou medaili z domácího světového šampionátu. K tomu se přidaly neshody v klubu a český florbal tak na rok přišel o jeden ze svých největších klenotů.

  Před zahájením letošního ročníku se objevila možná stejně nečekaná, avšak daleko veselejší zpráva. Jana Christianová se vrací k florbalu. Nebude však hájit branku Bohemians, ale jiného pražského celku. Minimálně v nadcházející sezóně na sobě bude nosit dres účastníka letošního superfinále, Herbadentu. V klubu od ní očekávají mimo jiné i pomoc mladým gólmankám, kterým by měla předávat své bohaté zkušenosti. Vždyť Christianová si vedle extraligy a reprezentace vyzkoušela i ligu ve Švýcarsku a Finsku.

  Sama Christianová se do nového působiště těší. Jednak se v týmu potká s dlouholetou kamarádkou Martinou Čapkovou a dalšími bývalými spoluhráčkami z reprezentace, jednak je pro ni angažmá v Herbadentu novou motivací. Doufá, že se jí s tygřicemi povede konečně získat extraligový titul, ne který stále čeká.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje