6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Čeští taekwondisté byli na mistrovství Evropy v Rhodosu třikrát ve finále!

  Česká bojovnice Petra Novotná vybojovala na řeckých ostrovech skvělé 5.místo na 13.Mistrovství Evropy. Mezi muži exceloval Anh Vu Vieth, který skončil na pátém místě a Ondřej Havlíček, který má šestou příčku.


  13.Mistrovství Evropy v Taekwondo Poomsae, tedy soutěži v sestavách, se konalo v neděli 7. května a v pondělí 8. května v řeckém městě Rhodos, na stejnojmenném slunném ostrově Dodekanéského souostroví. Z pěti zúčastněných závodníků se česká reprezentace probojovala hned třikrát do finále. Petra Novotná a Anh Vu Vieth skočili na pátém místě a Ondřej Havlíček vybojoval šestou příčku.

  Podle předsedy vedení reprezentace Poomsae Petra Limprechta bylo naplněno očekávání České federace Taekwondo. „Je to pro nás úspěch. Je vidět, že české Taekwondo si ve světě získává svou pozici,“ řekl Limprecht. I když původním přáním bylo alespoň jedno medailové umístění, na předchozích dvou evropských šampionátech totiž Češi medaile získali. „Dostat se třikrát do finále je pro náš svaz opravdu úspěch,“ uvedl.

  Česká reprezentace v čele s hlavním trenérem mistrem Lee Youn Jae odjela ve složení Ondřej Havlíček a Anh Vu Vieth z klubu Sejong Praha, Petra Novotná z Hansoo Mělník (na fotce), Simona Kálalová a Kateřina Svítilová z Taehan Kolín.

  Česká republika měla zastoupení i v řadách rozhodčích. Sudí Michal Moca je jedním ze čtyř mezinárodních rozhodčích, které může naše republika světu nabídnout.

  První mistrovství světa v plážovém Taekwondu

  Dva dny před tím se na stejném místě konalo vůbec první mistrovství světa v plážovém Taekwondu, kde byli čeští závodníci jen jako hosté. Soutěžilo se v sestavách, tak ve freestylu a v lámání. „Musím se přiznat, že přes počáteční skeptický postoj se mi to nakonec líbilo,“ přiznal Petr Limprecht s tím, že šlo o moderní pojetí a pro diváky vcelku atraktivní podívanou.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje