6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Čeští hráči, kteří nevyužili svůj potenciál. 1.díl.

  Česká republika se v žebříčku FIFA propadá stejně rychle, jako jména českých hráčů v zahraničí. Přitom mohlo být lépe. Vraťme se v čase a připomeňme si nejlepší hráče, kteří mohli být základním stavebním kamenem národního týmu, ale svůj talent nevyužili.


  Jan Morávek

  Mluvilo se o něm jako o talentu světového fotbalu. Za Bohemians 1905 válel dvě sezóny, následně přestoupil do Schalke 04. Odehrál zde 13 utkání, zbytek štace strávil na hostování. V roce 2012 přestoupil do Augsburgu, kde začal svůj potenciál naplňovat. Série zranění mu umožnily odehrát jen něco málo přes padesát zápasů, vypadl z rytmu a také ze sestavy. Nyní se zdá být vyléčený a pokukuje opět po áčku. Kdo ví, třeba svůj talent zúročí v pokročilém věku.

  Michael Rabušic

  Vzrostlý útočník, zvaný Rambo, se poprvé zviditelnil v dresu Zbrojovky Brno, odkud přestoupil do libereckého Slovanu. Zde si se severočeským celkem zahrál Evropskou ligu a byl u zisku mistrovského titulu v roce 2012. Nastoupil do třech zápasů v národním týmu. Následoval přestup do Hellasu Verona, kde si od hráče slibovali obrovskou útočnou sílu. Potenciál nenaplnil, odešel na hostování do Perugie Calcio a následně do Crotone. Nikde se neprosadil a tak se vrátil zpět do Liberce. Zde si jakžtakž spravil chuť, ale stále to nebylo ono. Před dvěma sezónami odešel do Jihlavy, kde hrál coby mladík, a přispěl k záchraně v 1. lize.

  Nicolas Šumský

  Jeden z nejlepších českých mládežnických hráčů historie. Hrál za AS Monaco, Cannes, River Plate nebo Bocu Juniors. Poté jeho život poznamenala autonehoda, při níž zahynula jeho přítelkyně. Postupně vystřídal dresy Bohemians Praha, Benešova, nakoukl i do Skotské ligy. Loni přestoupil do Frýdku Místku kde se snaží vstát ze dna.

  Martin Fenin

  Býval to snajpr s nejlepší střelou v lize. V Teplicích byl hvězdou, poté odešel do Německa. Zde válel za Frankfurt, kde odehrál 90 zápasů. Za tuto povedenou štaci stihl i 16 startů za reprezentační áčko. Poté přestoupil do Cottbusu, kde náměsíčně vypadl z okna. Pár let se léčil, chodil po psycholozích. Před několika lety ohlásil comeback, byly z toho pouze hry v nižších evropských soutěžích. Zpět do světa profesionálnío fotbalu mu pomocnou ruku podala Slavia a Teplice, ani v jednom z týmů se ale nedokázal usadit. Nyní hraje za druholigový Varnsdorf, v pouhých 30 letech.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje