6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Český plochodrážní titul chce v Plzni získat i světoznámý Australan

  V pondělí osmého května se na plochodrážním oválu v Plzni pojede o letošní titul v Mistrovství ČR ve dvojicích. Na start se postaví deset dvojic, které svedou boje nejprve ve dvou skupinách každý s každým a závod vyvrcholí semifinálovými a finálovými jízdami, ostatně jako loni na plochodrážním oválu v Praze na Markétě.

  Domácí tým – Plochodrážní klub Plzeň ve spojení s tradičním účastníkem Mistrovství ČR dvojici HBC Vrates vsadil na australskou hvězdu první velikosti Jasona Doyla, který pojede po boku domácího Zdeňka Simoty. Už loni startovala Plzeň ve složení Simota a borec ze seriálu Mistrovství světa Grand prix, tehdy to byl Slovinec Matej Žagar a pro Plzeň z toho byla bronzová medaile. Nyní vsází na Australana Doyla, který je spolu s Polákem Zmarzlikem, Dánem Iversenem, mistrem světa Britem Woffindenem, Rusem Satfudinovem a asi i Matejem Žagarem velkými favority prvního podniku Mistrovství světa, který se jede 29. dubna od 19 hodin ve slovinském Kršku.


  Favority závodu mistrovství republiky v Plzni 8. května jsou i Pardubice, které jedou ve složení Václav Milík a Tomáš Suchánek či pražský Olymp v sestavě Josef Franc a Matěj Kůs.Zajímavý bude i tým Hynka Štichauera Speedway Pro, kde Hynka doplní vynikající Zdeněk Holub.

  Mezi stálice v boji o titul mistra republiky patří i AK 3ton Slaný, který sází na svého nejlepšího jezdce Eduarda Krčmáře a Poláka Jakuba Jamróga. Ostatní týmy mohou mile překvapit. Třeba PDK Grepl Mšeno ve složení Michal Dudek a Martin Málek, či Březolupsko – Pardubická dvojice Martin Gavenda s Patrikem Miklem, popřípadě slovenská Žarnovica, která má ve svých řadách Ján Mihálika, ten má plzeňský ovál rád a skončil zde na juniorském šampionátu třetí.

  Závod na 365 metrů dlouhé plzeňské dráze startuje slavnostním nástupem 8. května v 15 hodin.

  Startovní listina MČR dvojic
  na ploché dráze v Plzni:

  Skupina A:

  AMK ZP Pardubice:
  1. Václav Milík
  2. Tomáš Suchánek
  PK Plzeň – HBC Vrates:
  3. Zdeněk Simota
  4. Jason Doyle
  PDK Grepl Mšeno:
  5. Michal Dudek
  6. Martin Málek
  SC Žarnovica:
  7. Ján Mihálik
  8. Jakub Valkovič
  AK Markéta Praha:
  9. Filip Hájek
  10. Jan Kvěch

  Skupina B:

  PSK Olymp Praha
  11. Josef Franc
  12. Matěj Kůs
  AK 3ton Slaný
  13. Eduard Krčmář
  14. Jakub Jamróg
  Březolupy/Pardubice
  15. Martin Gavenda
  16. Patrik Mikel
  Speedway Pro:
  17. Hynek Štichauer
  18. Zdeněk Holub
  PK Plzeň
  19. Michael Hádek
  20. Radek Podhradský

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje