6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  České týmy v Evropě: hra o čest, miliony i o postup

  Posledním kolem se dnes večer uzavírají základní skupiny Evropské ligy. A představí se v něm i tři čeští zástupci. Každý z týmů jde do posledního utkání v jiném rozpoložení. Zatímco Sparta už má postup jistý a v Itálii se chce spíš ukázat a třeba získat další miliony do kasy, Plzeň už postoupit nemůže a tak hraje alespoň o první výhru. Naději na postup ještě drží Liberec, který se v Řecku pokusí vyhrát a bude čekat na pomoc italské Fiorentiny.


  Inter Milán – Sparta Praha

  Sparta si v Evropské lize vede více než dobře. Už loni z toho byl postup do jarní části a letos se to Pražanům povedlo znovu. I když po prvním kole, kdy si s ní Southampton lehce poradil, by si na postup do další fáze asi vsadil málokdo. Jenže pak přišel na lavičku David Holoubek, Sparta doma vyprášila Inter a bylo veselo. Pak se přidaly dvě výhry nad Beer Ševou a nakonec i domácí vítězství nad Southamptonem a bylo hotovo.

  V závěrečném utkání pak Pražané vyrazili do Milána, kde si na San Siru zahrají s Interem. Sparta může být v pohodě, navíc ani Interu už, snad kromě cti, o nic nejde, v tabulce skupiny K má pouhé tři body a postoupit už nemůže. Pražský tým tak má velkou šanci uhrát i něco v Itálii.

  Viktoria Plzeň – Austria Vídeň

  U Plzně je situace přesně opačná. Postoupit už nemůže, a tak si alespoň přeje vyhrát. Do Štruncových sadů ale přijede Austria, která ještě hraje o postup. Pokud v Plzni vyhraje a zároveň jí pomůže AS Řím, Evropskou ligu si zahraje i na jaře. I v tomto zápase tedy ještě půjde o dost. Plzni alespoň o to, aby ukázala, že umí hrát i v Evropě.

  PAOK Soluň – Slovan Liberec

  Liberečtí po poslední výhře nad Karabachem stále doufají, že alespoň v Evropské lize vylepší jinak zpackaný ligový podzim. V ePojištění lize se krčí na čtrnáctém místě a z celé soutěže má nejméně vstřelených gólů. Liberečtí tak budou chtít navázat na poslední povedené představení s Karabachem, kdy ázerbájdžánský tým smetli třemi góly.

  A šance tu stále je, pokud vyhrají nad PAOKEM a Fiorentina porazí Karabach, postupuje dál Liberec. Vyhrát v Řecku ale jistě nebude nic jednoduchého.

  Pro Slovan jde o stý zápas v evropských pohárech, a to je další motivace navíc.

  [ssba]

   


  Foto: Viktoria Plzeň

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje