6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Bitva o Vršovice je tady! Kdo bude vítězem?


  Již dnes večer vypukne bitva mezi Slávisty a Bohémáky v první fotbalové lize a dneska to bude rozhodně nářez. Hosté z Bohemky obklopují sedmé místo tabulky a pod vedením bývalého trenéra Slávie Miroslava Koubka (mj. i asistenta trenére reprezentace) hrají konečně po dlouhé době pohledný a atraktivní fotbal. Slávisté sice přišli o šestizápasovou šňůru výher, ovšem to neznamená, že by je v posledním zápase remíza v Jablonci srazila, ba právě naopak. „Na utkání se těšíme. Po derby se Spartou je to druhé větší pražské derby, protože oba kluby jsou kousek od sebe. Očekávám dobrou atmosféru, že přijde hodně fanoušků. Věřím, že to bude fotbal, na který se bude dát koukat a vítězem na konci budeme my,“ hledí k sobotnímu duelu trenér Šilhavý.

  Že Sešívaní museli jít nutně tabulkou vzhůru, nejen o tom se rozpovídal i trenér Bohemians Miroslav Koubek: „Slavia hraje o titul, což ani neskrývají. Slávistický projekt ani nemůže mít jiný cíl,“ doznal, že po finanční injekci od nového majitele jsou předpoklady jasné: „V tuto chvíli budou určitě chtít napravit remízu s Jabloncem. Ale i my jsme povzbuzeni dobrými výsledky z posledních zápasů.

  Je tu ale pár jmen, která pan Koubek zatím nebude moci využít: „Zraněný je stále Hubínek. Čížek už sice trénuje, na zápas to ale ještě není. Bude muset prokázat výkonnost během tréninků při reprezentační pauze,“ sdělil jednoznačně, že na veterána v zelenobílých barvách si budeme muset ještě chvíli počkat.

  Podobně to vypadá i s novou akvizicí Petrem Buchtou: „Buchta musí ještě hodně potrénovat. Má teď půl roku herní výpadek, tudíž to chce čas, aby se do všeho dostal,“ přiznal Miroslav Koubek, „Nyní bude k vidění spíše v juniorce, kde může nabrat herní vytížení.“ Závěrem trenér Klokanů dodal, že aktuální držení koruny pro krále Vršovic hráče nijak svazovat nebude: „To jsou statistické věci, za tím se zase až tolik neohlížíme. Myslím, že ani hráči to nebudou mít v hlavách.

  Na straně Slávie chybí dlouhodobě Kenia, počítat domácí nemůžou ani se Simonem Delim. Výbornou zprávou je návrat Milana Škody, pro kterého je tohle derby přece jen víc specifické, protože do Slávie přišel právě Z Bohemky. To znamená, že pravděpodobně „kauf“ za 30 milionů bude opět zaparkován v garáži se značkou „NESAHAT“.

  Vršovické derby vždy nabízí spoustu emocí a pekelnou atmosféru, o kterou zcela jistě postarají fanoušci obou týmů i dnes. V minulé sezóně ani jeden tým nevyšel vítězně, tak se těšmě, co si pro nás hráči pro dnešek připraví. Začátek je naplánován na sobotu 5.11. ve 20:05 na stadionu v Edenu. Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Jan Jílek, na čarách mu budou asistovat pánové Zdeněk Koval a Petr Kotalík. Dá se očekávat nadstandartní utkání naší ligy, a proto si nenechte tento zápas ujít a přijďte buď přímo na stadion, nebo sledujte přenos v televizním přenosu.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje