6.6 C
Prague
Čtvrtek, 1 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Bezpečnost za volantem začíná správnou údržbou vozu

  To, jak bude vaše jízda bezpečná, není ovlivněno pouze tím, jak se chováte za volantem. Existuje spousta věcí, na které je potřeba dbát ještě před samotnou jízdou. Pokud se nebudete starat o svůj vůz tak, jak máte, snížíte tím jeho životnost a zároveň může dojít k velice nebezpečnému ovlivnění jízdních vlastností vozu. To se může projevit horší ovladatelností vozu. Snadno tak můžete způsobit dopravní nehody. Co se dá dělat pro bezpečnost vaší jízdy?

  Kontrola technického stavu vozu

  Základem je pravidelně navštěvovat autoservis a nechat si v něm auto zkontrolovat. Do servisu nechodí pouze tehdy, když je problém. Důležitými pravidelnými kontrolami, je například výměna oleje nebo kontrola tlumičů. Tlumiče do auta jsou velmi významnou součástí vašeho vozu a není pravda, že zaručují pouze komfortní jízdu. Ovlivňují také brzdnou dráhu vozu – čím jsou opotřebovanější, tím je brzdná dráha delší –, dále pak ovladatelnost vozu (zejména v zatáčkách). Z tohoto hlediska je zapotřebí se tlumičům Mercedes opravdu věnovat. K jejich opotřebení dochází pozvolna, takže odhalit jejich opotřebení není jednoduché.

  Pneumatiky

  Hloubku dezénu nestanovuje zákon jen tak. Je to velmi důležité pro ovladatelnost vašeho vozu. Jezdit na sjetých pneumatikách může být nejen nepohodlné (dochází k podkluzování, protáčení kol), ale je to nebezpečné pro vás i pro ostatní účastníky silničního provozu.

  Koroze

  Také rez na vašem voze může způsobit mnohé problémy – a zdaleka se nejedná jen o to, že vůz hůře vypadá. Koroze se může projevit na samotné karoserii, takže při nárazu není posádka vozidla chráněna tak, jak by měla být. Může se ale projevit na několika součástech vašeho vozu a tím snížit jejich účinnost a funkčnost.

  Kvalitní servis

  Pokud dojde k nesprávnému zásahu do vašeho vozu, může se to projevit snížením bezpečnosti vaší jízdy. Proto je důležité vybrat si, pokud možno, ověřený servis a svůj vůz svěřit tomu, komu věříte.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje