6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Alexandrit

  Alexandrit rozechvívá srdce žen, ale při pohledu na něj září oči jako malým dětem dokonce i sběratelům. Naprostým právem, ve světě minerálních kamenů má pověst unikátu.

  Jeho hodnota se určitě na základě váhy a barevné sytosti. Posuzuje se jasnost barev a vzácnost barevných odstínů. Typický je alexandrit na pohled zejména svým vysokým leskem. Pro využití ve šperkařství jej předurčuje i jeho značná tvrdost. Díky tomu jej lze výborně brousit.

  Co se týče tvarování kamene, nejčastěji se setkáte s postupnými řezy a okrouhlými tvary. Mezi alexandrity dominují především fancy výbrusy, které dávají šperkaři možnost projevit fantazii. Poměrně často se setkáte i s brusy ve tvaru kabošonu. O dalších minerálech se dočtete na tomto blogu.

  Vzhledem jeho unikátnosti si zaslouží náležitě vzácného společníka. Vsazuje se proto velmi často do zlata. Je nicméně možné kameny využít i pro upevnění do stříbrného šperku. Tyto ozdoby jsou zvláště oblíbené pro svou dostupnost. Jsou proto vhodné na běžné denní nošení. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje