6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  4 kroky k výkupu vozidla

  Výkup vozidel by měl mít svá pravidla. Ta dodržují nejen prodejci automobilu, ale také zástupci firmy, která se chystá automobil koupit. Jaké kroky se realizují?

  Vše na jedné schůzce?

  Pokud nemáte v plánu čekat, je nejlepší si domluvit schůzku ihned. Své finance tak můžete mít ihned na ruce nebo na účtu, a to okamžitě po podpisu smlouvy. Výkup vozidel netrvá déle než několik desítek minut. Během té doby přitom máte vyřešeno vše. Přepis, právní servis i vyplacení částky, kterou si přejete získat. Výkup auta je tak jasná možnost, jak mít skutečně vše hotovo během jediného dne. Jak se tedy postupuje?

  Prohlídka technického stavu vozidla

  Jako první se seznámíte s technikem. Ten provede zkušební jízdu a zkontroluje technický stav vašeho vozu. Budou se řešit konkrétní technické závady na autě, které mají vliv na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Technický stav auta se kontroluje také na zvedáku, kde se bude věnovat pozornost stavu podvozku. Pomocí diagnostiky se zjišťuje, zda fungují všechny elektronické součásti vozidla.

  Kontrola identifikátorů

  Následuje důkladná kontrola identifikátorů vozidla. Bude věnována pozornost reálnému stavu tachometru, nebo také VIN kódu. Všechny údaje v technickém průkazu by měly reflektovat realitu vozu. Identifikátory se následně kontrolují také ve vyhledávacím systému.


  Hledáte vhodné pojištění pro Váš vůz? Najděte to nejvhodnější pojištění auta ještě dnes.


  Průvodní list vozidla se kompletuje

  Následným krokem je doplnění údajů v průvodním listu vozidla. Zjišťuje se, zda nebylo vozidlo někdy v minulosti odcizeno, zda nevykazuje známky vytopení, nebo zda není na autě leasing. Zkompletují se veškeré informace o voze, které jsou pro obě strany směrodatné k určení oboustranně výhodné výkupní ceny. Vyhledávací systém vyloučí potíže vozidla z oblasti práva a majetku. Tímto bodem se již uzavírá kruh povinností, které jsou potřeba.

  Stanovení výkupní ceny

  Nyní se klient dozví reálnou výkupní cenu, kterou mu společnost za jeho vozidlo nabídne. Pokud s nabídkou souhlasí, přistupuje se k podpisu smlouvy.

  Výkupní smlouva je podepsána. Nyní klient dostává své finance za své vozidlo, a to hned.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje