6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Žijící antuková hvězda bude mít sochu

  Francouzská tenisová federace (FFT) se rozhodla pro dost nečekaný krok. Postaví sochu ještě žijícímu tenistovi! A to navíc ve slavném areálu Rolanda Garrose, dějišti antukového grandslamového turnaje French Open.


  FFT nechá postavit sochu desetinásobného šampióna Rafaela Nadala jako připomínku neuvěřitelných úspěchů antukového krále na pařížské antuce. Informaci oficiálně potvrdil prezident FFT Bernard Giudicelli. Zpráva o plánované stavbě sochy unikla do médií již v květnu. Teprve na přelomu konce prázdnin a září však byla prostřednictvím sociálních sítí oficiálně potvrzena prezidentem Francouzské tenisové federace Giudicellim.

  „Společně s Rafaelem Nadalem jsme vybrali podobu sochy. Nyní vyhlásíme výběrové řízení, abychom našli umělce, který se tvorby sochy Rafaela Nadala ujme. Socha bude umístěna naproti vstupu na centrální dvorec Philippa Chatriera,“ řekl směle Giudicelli. Nadal se po tříleté pauze vrátil letos během prázdnin na tenisový trůn, z něhož sesadil Andyho Murrayho. Na French Open má přitom přímo neuvěřitelnou bilanci 79 výher a dvou porážek. Na antukového krále dokázali vyzrát pouze v roce 2009 Švéd Robin Söderling a o šest let později věčný soupeř Srb Novak Djokovič. Jednatřicetiletý Španěl vyhrál antukový grandslamový podnik French Open celkem desetkrát. To se na pařížské antuce, kde se o grandslamový titul hrálo poprvé v roce 1891, nikdy předtím nikomu nepovedlo. Socha má připomínat a symbolizovat pozoruhodné výsledky nejlepšího antukového tenisty všech dob.

  Rafael Nadal, rodák ze španělského Manacoru má teď ale úplně jiné starosti. Světová jednička se soustředí na uhájení tenisového trůnu před útoky Rogera Federera a Andyho Murrayho.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje