6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  You will never walk alone aneb co je klíčem k úspěchu fotbalového klubu!

  Stojíte na stadionu, všude vlají červené vlajky. Fanoušci Reds se probíjí do útrob obří arény, kde se za malou chvilku ukáží jejich hrdinové. Salah, Mané nebo Henderson se připravují v tunelu pro hráče. Rozhodčí dá pokyn a je to tu. You will never walk alone. Kdo by neznal hymnu Liverpool FC. Jednoho z nejúspěšnějších klubů historie, ale i současnosti. Nebylo tomu však vždycky tak. Před příchodem nového trenéra se Reds dlouho trápili, několikrát bojovali o udržení ve slavné Premier League. Co tedy stojí za úspěšným klubem, jakým tento bez pochyby je?

  Trenér

  Jak již bylo zmíněno, před příchodem německého taktika Jurgena Kloppa to s klubem vypadalo všelijak. Trenéři se střídali, týmu chyběli lídři a nejeden fanoušek poznal že je něco špatně. Generace Šmicera, Baroše, Cissého či Gerarda skončila, nyní nastoupila další…bez vize, bez touhy a dravosti. Nejeden klub je porazil, když se dostali dál než do osmifinále FA Cupu, museli být rádi.

  Klopp do týmu přinesl klid, jakousi pohodu. Přivedl pár hráčů, u kterých zejména přátelským přístupem objevil potenciál. Za dobu jeho snažení se Reds dostali do finále Ligy mistrů, nyní bojují o první příčku v anglické lize. A právě přátelství, semknutelnost a týmový duch byl klíčem k úspěchu. Ano, můžete najmout Mourinha či Beníteze, můžete doufat v úspěch, který dost možná přijde, ale nikdy v klubu nerozvinete to, co se povedlo v tomto přímořském městě…RODINU!

  Hráči

  Pokud se podíváme na soupisku nyní a před pěti lety, uvidíte markantní rozdíly, ale ne v kvalitě! Před érou pana Kloppa zde hráli Škrtel, Gerard dohrával kariéru, Balotelli nebo Reina. Legendy dalších klubů a svých národních týmů. Jediný rozdíl jsme již zmiňovali, ale nejde to jinak…RODINA! Klopp dokáže ve všech svých působištích probudit v hráčích pýchu nebo hrdost, kterou jiní postrádají. Vezměte si Dortmund. Když byl pod jeho palcem, hráči téměř neodcházeli, netočili se a několik let hráli v téměř neobměňované sestavě. To samé se děje, a zřejmě bude dít i zde. Hráči jsou na svůj klub pyšní, odmítají nabídky z jiných klubů a chtějí něco dokázat zde. Chtějí to dokázat pro fanoušky, kteří vždy drží pospolu a nikdy je neopustili.

  Vedení

  Důležité je zmínit i vedení, kde se nachází bývalá hvězda vedle hvězdy. Šéfové posílají své legendy na obchodní cesty, kde mají rozšiřovat povědomí o tomto podniku a dobře reprezentovat klub. Pravým příkladem je Vladimír Šmicer, který jen za minulý rok provedl pod červenou vlajkou okolo desítky zahraničních výletů. Důležitým faktorem jsou téměř vždy finance (snad s vyjímkou Leicesteru). A ty tady rozhodně jsou. A rozhodně nemůžeme říci že by nebyly v minulých letech dobře investované. Jen u útočného trio Salah, Mané a Firminho se hodnota zvedla zhruba o patnáctinásobek! Tomu se říká investice!

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje