6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Wengerův nejhorší měsíc v roku je tu! Jak dopadne nyní?

  Děti se bojí čertů, Izraelci Pákistánců, manželky nevěry a ještě je tu jeden těžký strašák, a to Arsene Wenger vs Listopad! Zdá se to až neskutečné, ale opravdu jde o největší problém Arsenalu za poslední roky a my si nyní ukážeme ve 3 bodech příčiny, proč tomu tak je.


  Mnoho zápasů

  Premier League se rozjíždí v maximálním tempu, v Champions League gradují boje o postup ze skupinové fáze a o třetí trofej se pravidelně „Gunners“ rvou každý rok také. Arsenal se pod taktovkou Francouze v předposledním měsíci v roce potýká s nejhorším bodovým ziskem. V průměru získal za posledních 20 let v listopadu 1,59 bodu na zápas.

  Wenger je zcela nepoučitelný. Přestože nikdy nedopustí sérii 3 a více proher v řadě, což je v jeho postavení manažera dvacet let neuvěřitelné, jeho výbuch v Lize Mistrů ve skupinové fázi je pravidelné Deja Vu, ovšem… Tento rok se ještě žádné nestalo a najednou má Arsenal zajištěný postup v Lize Mistrů již po 4. zápase a může se v klidu soustředit na ligu. Vše nemuselo být, kdyby geniální Mesut Özil neprovezl defenzívu Razgradu, včetně brankáře, jak obsluha ruského kola ve vídeňském Prateru. Özil je v poslední době médiemi hodně opomíjený, ale posuďte sami, vstřelit za posledních 5 zápasů 5 branek a na 3 asistovat? Co by za to Mourinho dal….

  Početná marodka

  Arsene je velmi náročný kouč, což je také příčinou, že někteří tyhle tréninkové dávky s extrémně náročnými zápasy nezvládají a přicházejí zranění. Zdárným příkladem býval svého času náš reprezentant Tomáš Rosický, kterému dokonce doktoři vysloveně nedoporučovali, aby šel do Anglie. Do úterního zápasu v Razgradu se musel obejít bez Monreala, Bellerína, Cazorly a Walcotta. Již v poháru se zranila letošní posila Peréz, a tak Wengerovi můžou naskakovat vrásky na čele, protože početná marodka nevěští nikdy nic dobrého.

  Simple November

  Ač je o Wengerovi známo, že jako zkušený stratég má většinu věcí pod kontrolou, tento komplex z hlavy nevyžene. Listopad je zlomovým měsícem také pro první maratonce v peletonu Premier League, a proto si už Arsenal nesmí nechat první skupinku utéct, ba naopak by se měl dostat do čela, pokud tedy nechce dopadnout, tak jako vždy „kolem čtvrtého místa“. Velmi důležitým faktorem byl úterní pohárový zápas v Bulharsku, kde nastoupili „Kanonýři“ paradoxně prvního listopadu. Po katastrofálním úvodu ukázal tým charakter a génius Ozil rozhodl v posledních minutách divoký zápas na konečných 2:3. Tento gól může být velkou vzpruhou, ne-li zásadním momentem pro tento ročník.  Arsenal vyhrál z historického hlediska pouze 36 zápasů z 78 a tento rok se los s „Gunners“ opět nemazal. V lize Spurs a Manchester United, hratelnějším soupeře bude pravděpodobně Bournemouth. V Lize mistrů PSG a v poháru neoblíbený Southampton.

  Těšme se na tento nabitý měsíc, který nám nabídne spoustu napínavých momentů a emocí, který jen utvrzuje, proč je Premier League nejlepší ligou na světě.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje