6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vybavení na motorku nepodceňujte. Co konkrétně si pořídit?

  Pořídili jste si novou motorku? Pak je zapotřebí si uvědomit, že motorka jako taková není tím jediným bodem na seznamu vašich investic. Investovat se musí i do řady jiných věcí, a to například do chráničů na motorku, pánské kevlarové bundy nebo moto rukavic. Ostatně pojďme si nepostradatelnosti zmínit trochu podrobněji.

  Ze všeho nejdříve si pořiďte povinnou výbavu

  více v článku...

  Stejně jako v případě osobních automobilů, i u motocyklů platí, že i zde je nějaká povinná výbava. A tu je nutné mít, i kdyby ostatní věci nebyly. Součástí aktuální povinné výbavy je samozřejmě lékárnička, u které si hlídejte datum expirace nebo to, jestli některé součásti lékárničky nechybí obal či není nějak porušen. Také mějte u sebe reflexní vestu a jednu náhradní pojistku.

  Poté existuje seznam toho doporučeného, co můžete a nemusíte mít u sebe. Patří sem například sprej na zacelení pneumatiky (abyste stihli dojet do servisu), sada na opravu prasklého skla (to se stává dnes a denně, kamínky jsou holt nepřítelem nejen řidičů osobních aut, ale i motorkářů) a také se vyplatí mít u sebe sprej na řetěz.

  Bez řádného moto oblečení na motorku nenasedejte

  Nasednout na motorku pouze v mikině s kapucí a v teplácích není dobré. Takové oblečení vás neochrání před pády ani ze zlomku procenta, navíc vám v něm bude chladno a snadno se zamotáte do stroje podobně jako na kole. Volte raději kvalitní moto oblečení nezávisle na tom, jestli bude textilní nebo kožené.

  V posledních letech je oblíbenější kožené, které je odolnější a také delší životnosti. Dobře odolává jakýmkoli povětrnostním vlivům, dokonce i dešti, kterému textil velice často podléhá.

  Bez chráničů ani kilometr

  A samozřejmě nesmíme zapomenout na chrániče. Kvalitní helmou to však nekončí, ale teprve začíná. Nutné je pořídit si tělové vesty, páteřové chrániče, případně ramenní chrániče a ledvinové pásy. Rukavice jsou taktéž třeba.


  Hledáte to nejlepší pojištění pro Vaši motorku? Využijte srovnávač pojištění a vyberte si vhodné povinné ručení motocyklu přesně pro Vás.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje