6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vladimír Darida se ocitl v hledáčku Realu Madrid!


  Zpráva, kterou přinesla německá média, může na první pohled působit jako aprílový žert. Tato informace ale nevyšla najevo 1. dubna, jak by se zprvu mohlo zdát, nýbrž v předvečer důležitého zápasu třetí Herty Berlín se čtvrtým Schalke 04.

  Herta Berlín, která zatím zažívá skvělou sezonu, dokázala zvítězit i nad Schalke 04 v poměru 2:0 a udržela si průběžné třetí místo zaručující přímý postup do Ligy Mistrů. U důležité výhry byl opět i český záložník Vladimír Darida, který se v letošní sezoně stal téměř nepostradatelným hráčem Herty, a který byl u obou gólů, které Herta Schalke vstřelila. Již dříve se o Daridovi velmi pozitivně vyjádřil generální manažer berlínského klubu Michael Preetz. „Stal se srdcem a plícemi naší hry. Přidal do zálohy Herthy detaily, které jí dříve chyběly.“ Slova generálního manažera potvrzují i statistiky. Vladimír Darida se po 15. kole německé ligy stal hráčem s největším počtem naběhaných kilometrů v celé Bundeslize. Navíc se český reprezentant dokáže prosazovat i střelecky, případně svým spoluhráčům branky připravuje.

  Skvělá sezona, kterou po letním přestupu Vladimír Darida prožívá, může mít velký vliv na jeho budoucí kariéru. Stále se totiž jedná o relativně mladého hráče (25 let), který se může ještě víc zlepšovat. Pokud odehraje zbytek sezóny v takové formě, v jaké momentálně hraje, vyhnou se mu zranění a případně se ukáže v dobrém světle i na Mistrovství Evropy ve Francii, bude pro Hertu velice obtížné, Daridu udržet. Tím spíš, pokud se tento hráč ocitl v hledáčku takového klubu, jakým je Real Madrid. Pravdou je, že Real Madrid má na svém listu vyhlédnutých posil určitě velké množství jmen. Proto asi není příliš pravděpodobné, že by k přestupu Vladimíra Daridy do královského klubu  mohlo opravdu dojít, ale už jen samotný fakt, že se o českého středopolaře zajímá madridský velkoklubu, vypovídá o velké kvalitě českého reprezentanta ve službách Herty BSC.

  Přejme si tedy, i vzhledem k blížícímu se Mistrovství Evropy, aby se Vladimíru Daridovi dařilo jako doposud. Třeba se v létě, po delší době, opět dočkáme přestupu českého hráče do některého z elitních evropských klubů. Český fotbal by to potřeboval.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje