6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vlachův čas nastal. Zlín se musí vydat novou cestou


  Nejprve je třeba uvést věc na pravou míru: nejsem zastáncem odvolávání trenérů za každou cenu. Ani dlouhá série proher mnohdy není pádným důvodem ke změně na lavičce týmu. Jenže čas od času zkrátka nejde jinak, než rozčeřit stojaté vody a pokusit se vnést nový vítr do plachet. A to je případ hokejového Zlína, který se pod trenérem Vlachem již od začátku sezony točí v bludném kruhu. Aby bylo jasno, současný zmar nepadá pouze na vrub kouče. Za hru jsou z velké části odpovědní hráči. Nelze si ovšem nevšimnout toho, že předloňský mistr již delší dobu při nejmenším stagnuje.

  Chcete příklad? Veselý a spol. se s 22 body krčí na předposlední příčce s hrozivým průměrem 1,8 gólu na zápas, což z něj v této statistice činí suverénně nejhorší mužstvo Tipsport extraligy. Využití přesilovek 12,38 % také značí, v jakém rozpoložení se hráči PSG nacházejí. Pokud se oprostíme od statistik a podíváme se na herní projev Zlíňanů, nebude realita o moc veselejší. Přechod do útoku? To je pravidelně nához o mantinel nebo protečování puku a následný boj o kotouč v útočném pásmu, což stojí velké množství sil. Pasivní obrana, která se z obranného pásma dostává stejně jako při zakládání útoku „pinkáním“ puku o mantinel.

  Problém je, že Zlín se tímto stylem prezentuje již několik sezon. Jistě, před 3 lety z toho byla druhá příčka, o sezonu později dokonce titul, ale to měl Zlín persony typu Čajánka a Lešky, kteří to v klíčových chvílích vzali na sebe a přidali důležitou nadstavbu. Ševci jsou nyní zkrátka pro většinu mančaftu svým projevem čitelní. A trenér Vlach doposud nedokázal mužstvu vtisknout nový, neotřelý herní styl, žádný plán B, když se nedaří. A evidentně již ani není v jeho silách tak učinit. Proto by měl své místo přenechat někomu zvenčí. Někomu, kdo se nebude zdráhat dát hlavu na špalek a přijít s něčím novým. S něčím, co překope zavedený zlínský stereotyp.

  Budeme rádi když se níže zapojíte do diskuze…


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.