6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  V jaké poloze je spánek nejzdravější?

  Spánek je tou nejoblíbenější částí dne. Jen málokdo si však uvědomuje, že je to zároveň ta nejzdravější část dne. Během spánku totiž dochází k mnoha regeneračním procesům v těle. Je proto velice důležité, abychom spali nejen dostatečně dlouho, ale především na dostatečně kvalitní matraci. Doporučovány jsou především pěnové matrace nebo latexové matrace, ale dnes jsou skvěle zpracované i pružinové matrace. Pokud však chcete docílit opravdu kvalitního spánku, měli byste spát v jedné konkrétní poloze. A v ní je matrace opravdu důležitá. 

  Spánek na zádech je nejzdravější

  Zeptali jsme se odborníků, jaký spánek nejvíce doporučují, respektive v jaké poloze je spánek nejzdravější. Nejzdravější je spánek na zádech. Že takto usínat nemůžete? Možná tkví problém v nekvalitní matraci. Při spánku na zádech je totiž matrace opravdu velice důležitá. 

  I když někteří odborníci jsou toho názoru, že nejlepší je poloha ta, která vám vyhovuje. Kromě tedy polohy na břiše – to je velmi zrádná poloha, při které se přetěžuje spodní část zad a krk je zbytečně vytáčen do strany. 

  Zůstaňme však u spaní na zádech, kdy je tělo jako pravítko. Tělo při spánku na zádech skutečně musí být v rovné pozici, žádné vykolejení nepřichází v úvahu. 

  Tvrdší matrace je správná matrace

  Pokud jste se rozhodli zkusit spánek na zádech, měli byste ze všeho nejdříve pořídit správnou matraci. Správnou matrací se v tomto případě rozumí tvrdší matrace, s jejíž pomocí se vám bude dařit držet páteř jako pravítko. Matrace měkké nebo méně pevné se zrovna nepřizpůsobují tvarům vašeho těla. Matrace by vás neměla nechávat klesnout hlouběji v určitých částech těla. 

  Pokud byste spali na zádech na měkčí matraci, mohlo by to mít negativní důsledky na bederní oblast zad. Ta by mohla opravdu urputně bolet. Nemusíte se ale obávat toho, že byste si na tvrdší matraci nezvykli. Vše je o zvyku a v tomto případě to platí dvojnásob.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje