6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  V chorvatském Goričanu se ztratila památná Zlatá přilba ČR

  Všeobecně se očekávalo, že největší událostí pro světovou plochou dráhu bude to, že byla zařazena jako neolympijský sport na Světové hry, které se konají ve Wroclavi, tedy v Polsku, což je země ploché dráze zaslíbená. Jenže vše je jinak, pro české příznivce ploché dráhy je zprávou číslo jedna, že byla ukradena památná 67. Zlatá přilba ČR, kterou vyhrál překvapivě Chorvat Jurica Pavlič.


  Mnozí jistě vzpomenou na události z před dvou let, kdy závodům v Pardubicích kraloval bezkonkurenčně polský závodník Patryk Dudek a vyhrál všechny své rozjížďky, vedl i ve finále, které se jede na šest kol, ale před posledním okruhem mu praskl řetěz a polský závodník doběhl s motocyklem do cíle pouze jako morální vítěz. Tím skutečným se ale stal talentovaný Chorvat Jurica Pavlič, kterému jeho otec poté, co se rozhádal s Chorvatskou motocyklovou federací, postavil vlastní plochodrážní stadión v Goričanu, na území Chorvatska, kousek od maďarských hranic. A právě tam se 67. Zlatá přilba ČR ztratila. Po pachateli se zatím marně pátrá. Každopádně Jurica Pavlič bude moci získat další přilbu letos 1.10. 2017 v Pardubicích, kdy se pojede 69. ročník tohoto nejznámějšího plochodrážního závodu v ČR.

  Plochá dráha ale žila i jinými závody, ve Wroclavi vyhráli suverénně Světové hry Poláci před Australany a Švédy, jel se závod dvojic. Prestižní Grand Prix – závod Mistrovství světa ve welšském Cardiffu vyhrál Polák Maciej Janowski, lídrem šampionátu zůstává Australan Jasonem Doyl, který letos startoval za Plochodrážní klub Plzeň ve finále mistrovství republiky dvojic a získal bronz. Miláček cardiffského publika Woffinden se nedostal letos ani do semifinále.

  Velká cena Velké Británie byla letos velmi zajímavá a vyrovnaná. Na postup do semifinále tentokrát dvojnásobnému mistru světa, Taii Woffindenovi, nestačilo ani jindy dostatečných devět bodů. Totéž skóre přitom měli v době lámání chleba na svém kontě hned čtyři postupující. Ona devítka pak tedy těsně pomohla do semifinále Patryku Dudkovi, Chrisi Holderovi, Jsonu Doylovi a také Slovinci Mateji Tatarovi, který pro PK Plzeň vybojoval bronz z mistrovství ČR dvojic předloni.

  Do semifinále v Cardiffu se letos tedy mimo domácího miláčka Woffindena nedostal ani obhájce loňského prvenství, Antonio Lindback a se stejným počtem bodů skončil třeba i jeho reprezentační kolega a letos jinak velmi silný, Fredrik Lindgren. Až nečekaně špatně se dařilo Piotru Pawlickému, který získal jen jeden bod. Ještě hůře ale skončil jeden z favoritů, Greg Hancock. Zkušeného Američana postihl hned v první rozjížďce defekt a po první sérii ze závodu nečekaně odstoupil. V celkovém pořadí tak vypadl z top osmičky, třináctý dojel Slovák Martin Vaculík ze Žarnovice, který je momentálně na osmé příčce Mistrovství světa.

  Konečné pořadí závodu v Cardiffu:

  1. Maciej Janowski – 17
  2. Jason Doyle – 13
  3. Matej Zagar – 12
  4. Bartosz Zmarzlik – 16
  5. Emil Sajfutdinov – 11
  6. Peter Kildemand – 10
  7. Patryk Dudek – 10
  8. Chris Holder – 10
  9. Tai Woffinden – 9
  10. Fredrik Lindgren – 7
  11. Niels Kristian Iversen – 7
  12. Antonio Lindback – 7
  13. Martin Vaculík – 4
  14. Josh Bates – 2
  15. Craig Cook – 2
  16. Piotr Pawlicki – 1
  17. Greg Hancock – 0

  Průběžné pořadí světového šampionátu po sedmém kole:
  1. Jason Doyle – 78
  2. Maciej Janowski -75
  3. Patryk Dudek – 75

  4. Fredrik Lindgren – 58
  5. Emil Sajfutdinov – 58
  6. Tai Woffinden- 57
  7. Bartosz Zmarzlik – 55
  8. Martin Vaculík – 49
  9. Matej Zagar – 48
  10. Greg Hancock – 45
  11. Chris Holder – 44
  12. Piotr Pawlicki – 44
  13. Niels Kristian Iversen – 38
  14. Antonio Lindback – 36
  15. Peter Kildemand – 22
  16. Václav Milík – 13
  17. Nicki Pedersen – 8

  2.část článku
  3.část článku

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje