6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Úskalí cestování aneb co si zabalit, abychom nelitovali 

  Na lezeckou výpravu se nikdy nebalím dopředu. Vše, na co bych neměl zapomenout, si průběžně zapisuji. Den před odjezdem si dávám věci na hromádku podle funkce a schovávám ty, které by se mi docela hodily, ale nic se nestane, když se do tašky nakonec nevejdou. Tentokrát to však bylo jiné… 

  Odhalené nedostatky cestovní tašky

  více v článku...

  Když mi po poslední cestě odešla cestovní taška, řekla jsem si, že si při nejbližší příležitosti dobře rozmyslím, jestli si vyberu novou. Můj bývalý (myslím tašku) měl několik nedostatků. Nejprve jsem byl nadšený, jak levně jsem si ho mohl koupit. Základní atribut dobré tašky – spousta místa – je přece splněn… Ale už po prvních cestách se začaly objevovat první nedostatky. Brašně se zjevně nelíbilo drsnější zacházení letištního personálu, ostřejší hrany horolezeckého vybavení si rychle vybraly svou daň na prvních poškozeních, zip se zasekával a s přeplněnou brašnou se mi ji nepodařilo zavřít ani po značném stlačení zavazadla. Nemluvě o tom, že jsem ho nosil na zádech, když jsem si potřeboval uvolnit ruce. 

  Základní požadavky

  Řekla jsem si, že už stejnou chybu neudělám a příští tašku si budu vybírat velmi pečlivě. Protože cestuji poměrně často, musím se balit s ohledem na prostor. Potřebuji velký batoh, ale měl by být variabilní, protože kromě běžných věcí, oblečení a hygienických potřeb s sebou vždycky nosím i knižní průvodce a lezecký materiál. Měla by být vyrobena z odolných materiálů včetně zipu. Tašku lze snadno přehazovat a v přeplněném kufru auta se s ní příliš nepotýkají ani ostatní věci. Rukojeti by měly být obzvláště kvalitní a pohodlné. Pohodlí při přenášení se totiž rychle projeví při plném zatížení. 

  Taška Patagonia Black Hole Duffel Bag

  Neříkám, že mých požadavků na novou tašku bylo málo, ale všechny byly důležité před výběrem opravdu kvalitního výrobku. A když se člověk rozhodne investovat do nákupu, k radosti mu přispějí i výhody, jako je doživotní záruka a recyklované materiály použité při výrobě. Batoh Patagonia Black Hole Duffel se pro mě stal synonymem dokonalého batohu po několika prvních výpravách do skal.

  Pokračování příběhu a nečekaný bonus

  Tentokrát to bylo opravdu jiné. Všechny ty hromady věcí, které se mi nahromadily, jsem snadno sbalil do své nové 70 litrové cestovní tašky Patagonia. I když objem mírně přetékal, nebyl problém sáček zapnout. Zip je velký a silný, vždy klouže bez náznaku zadrhávání. Voděodolné povrchové materiály jsou vynikajícím bonusem. Věci zůstaly suché, i když taška čekala v dešti, až ji vložím do plného kufru auta. Přesto jsem dostal víc, než jsem čekal. Jen kdyby ty výlety za skály pokračovaly.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje