6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Učíme se žít v souladu s přírodou. Prvním krokem je pořízení nízkoenergetického domu

  Možná to sami vnímáte ve svém okolí – pozornost se upíná na ekologické zařízení a opatření. Každá druhá domácnost začíná třídit odpad, každý druhý jí méně masa a upřednostňuje vegetariánskou, ne-li rovnou veganskou stravu. Důvodem toho je především nátlak ze strany ekologů a odborníků, kteří evidují enormní globální problémy a neustále se zhoršující klimatické změny. Jelikož na planetě chceme žít ještě mnoho let a nechceme se stát takovými druhými dinosaury, kteří vymřou, učíme se žít v souladu s přírodou. Tím prvním krokem na naší cestě však není třídění odpadu, ale pořízení nízkoenergetického domu

  Nízkoenergetický dům jako bydlení šetrné k přírodě

  Žít v domě, který je opravdu šetrný k přírodě – dnes to není nereálné přání, právě naopak, lze ho hravě dosáhnout. Je však třeba pořídit si pasivní dům nebo nízkoenergetický dům, který staví firma ORCAN GROUP. Tento typ příbytků je k životnímu prostředí nejen velmi šetrný, ale také se pyšní nízkou uhlíkovou stopou. Jako zdroj vytápění jsou používány především solární panely, tepelná čerpadla nebo podlahové vytápění, což jsou všechno takzvaná “eco friendly” opatření nevypouštějící žádné emise do ovzduší. 

  Prvotní investice může být vyšší

  Řadu lidí zaskočí cena, kterou je nutné zaplatit za nízkoenergetický dům. Je sice pravdou, že nízkoenergetický příbytek není zrovna nejlevnější, na druhou stranu přinese úsporu do budoucna. A ta je důležitější, nemyslíte? 

  Je však třeba poznamenat, že si lze i na nízkoenergetické bydlení vzít dotaci. Státem dotovaná je novostavba stejně jako veškerá opatření, která mají vést k nižší energetické náročnosti budovy. Získávají se z dotačního programu Nová zelená úsporám, který ještě nějaký ten pátek fungovat bude. Tak ať svou šanci nepropásnete! Dotace za novostavbu se může dotknout až bezmála půl milionu korun.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje