6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Trenérem Sparty oficiálně Požár, faktickým koučem zůstává Holoubek

  Když v září odvolávalo vedení Sparty z funkce hlavního kouče Zdeňka Ščasného, rozhodlo se jej dočasně nahradit Davidem Holoubkem, v té době asistentem u áčka a trenérem dorostu. Prozatimní řešení nyní vyústilo v trvalé. Byť nemá Holoubek dosud dostudovanou profi licenci nutnou k tomu, aby mohl trvale vést profesionální mužstvo (výjimka mu vypršela před 14 dny), povede mužstvo i na jaře, i když pouze neoficiálně. Hlavním koučem bude „na papíře“ Tomáš Požár, současně sportovní ředitel klubu.

   


  Hlavním favoritem na post trenéra Sparty byl přitom již od počátku kouč Liberce Jindřich Trpišovský, jenž měl původně nahradit odstupivšího Zdeňka Ščasného. Boss Slovanu Liberec Ludvík Karl ale tehdy razantně nabídku z Letné smetl ze stolu. Čekalo se, že na začátku zimní přestávky se obě strany k jednání vrátí, což se také stalo. Z Trpišovského úst ale překvapivě zaznělo odmítavé rozhodnutí.

  „Český Klopp“ oficiálně prohlásil, že nechce utíkat od rozdělané práce v Liberci, kde mají k pohodovému zimnímu spánku na míle daleko. Spekuluje se ovšem o tom, že vedení Sparty nebylo v otázce angažování Trpišovského jednotné, což 40letý kouč vnímal jako varující signál a raději vsadil na jistotu pod Ještědem.

  Sportovní ředitel Sparty Tomáš Požár se měj údajně sejít také s bývalým koučem reprezentace Pavlem Vrbou, v současné době působícím na divokém Dagéstánu v tamním klubu Anži Machačkala. Vrba se ovšem zřejmě nechtěl pouštět do nejistého dobrodružství, neboť zejména jeho minulost ve Viktorii Plzeň by některým sklaním příznivcům Letnských nemusela vonět. Navíc je v Rusku navzdory kolísavým výsledkům mužstva spokojený.

  Trenérský štáb
  AC Sparta Praha
  pro jaro 2017:

  • Tomáš Požár, hlavní trenér
  • David Holoubek, trenér
  • Petr Havlíček, trenér
  • Zdeněk Svoboda, trenér
  • Stanislav Hejkal, trenér

  A tak se na Letné rozhodli ze slepé uličky vyjet nejjednodušíím způsobem – ponecháním Davida Holoubka na lavičce. Sparťanská fanouškovská obec více či méně rozhodnutí „shora“ uvítá, neboť 36letý Holoubek se povětšinou těší velké oblibě.

  Na svou stranu si příznivce získal již při své premiéře v EL proti Interu Milan, jenž dokázala Sparta zdolat 3:1 a zvládla vyhrát i následující 3 duely, čímž si zajistila postup z prvního místa skupiny. V lize se i přes drtivou plejádu marodů „rudí“ prali statečně a po podzimu drží vcelku solidní 3. pozici.

  Foto: isport.cz

  [ssba]

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje