6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Top franšízy za rok 2020 v rámci Ameriky. Některé značky známe i u nás

  Každoročně je časopisem Enterpreneur vyhlašován žebříček top franšíz, které mají v Americe největší úspěch. Franšízu Extéria Market tam nenajdeme, přece jen dominuje českému a slovenskému trhu, nikoliv tomu americkému. Ve zmiňovaném žebříčku však nejsou firmy nijak neznámé.

  Výhody franšízy

  více v článku...

  Mezi největší výhody franchisingu se řadí síla značky, která už má zajeté jméno a klienti ji vyhledávají sami od sebe. Výhodou oproti konkurenci ale je také podpora, kterou se podnikateli dostane od týmu lidí z řetězce. Po počátečních nákladech na pořízení franšízy se jedná o rychlý rozjezd podnikání. S tím je spojeno nízké riziko podnikání a finanční síla a stabilita zajeté značky. Vždy se máte s kým poradit, vždy je někdo, kdo vám nabídne nejlepší řešení.

  Top 5 nejlepších franšíz v Americe

  Většina značek, které se v Americe umístily v top desítce, jsou známy i našincům. Na prvním místě se v žebříčku umístila firma Dunkin´. Možná ji lépe znáte pod názvem Dunkin´ Donuts, ale nedávno se přejmenovala. Tyhle dobroty hýbou celou Amerikou. Druhý je řetězec Taco Bell, ten vzniknul v roce 1964 a v posledních letech zaznamenal strmý růst. Třetí příčka patří známému řetězci s rychlým občerstvením McDonald´s. Seznam provozoven se vyšplhal na úctyhodné číslo 38 tisíc. Do první pětky se ještě kromě Sonic restaurací zařadil i obchod UPS.

  Top desítka

  Za loňský rok se vyšplhala v oblíbenosti také značka Ace Hardware a její systém doručování, Planet Fitness, které už čítá téměř 2000 provozoven, rychlé občerstvení Jersey Mike’s Subs, Culver hamburgery a zmrzliny, ale také Pizza Hut. Poslední jmenované se podle časopisu Enterpreneur v posledních letech podařilo otevřít několik tisícovek franšíz po celém světě. V žebříčku se umístila také značka 7-Eleven, a to na jedenácté pozici.

  Tyto franšízy jsou za uplynulý rok nejúspěšnější v rámci Ameriky. Některé z nich jsou přitom notoricky známé také v rámci střední Evropy.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje