6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Tipy, jak podpořit růst vlasů. Těšte se z bujné kštice

  Jak na růst vlasů? Krásné, a především dlouhé vlasy nemusí být jen snem. Můžete se z nich těšit prakticky denně. Je sice pravdou, že to, s jakou rychlostí rostou je víceméně dáno genetikou, ale existuje několik osvědčených tipů, jak růst vlasů zrychlit. Seznamte se s nimi a některé z nich vyzkoušejte.

  Doplňte kolagen

  Lámavé a vypadávající vlasy – to je většinou důvod ztrácejícího se kolagenu z těla. Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která, když se začne z těla vytrácet, stojí za povadlou pokožkou, nulovou elasticitou kůže, a právě i špatným stavem vlasů. Je proto důležité doplňovat protein do těla, abychom takovým scénářům předcházeli.

  Vyzkoušejte jablečný ocet

  Co kromě kolagenu pomáhá je jablečný ocet. Ocet jako takový známe jako spolehlivého pomocníka při úklidu, jelikož si hravě poradí nejen s vodním kamenem v rychlovarné konvici, ale také s vodním kamenem usazeným na sprchové hlavici. Tento klasický je však poměrně dráždivý a zapáchá. Ale ten jablečný, ten je zcela bezpečný a milují ho nejen naše vlasy.

  Pokud si ho přimícháte do šamponu nebo s ním smyjete vlasy po mytí vlasů, posílíte tím vlasy a také je zpevníte. Jeho úkolem je totiž posilovat vlasové folikuly.

  Za vyzkoušení stojí i hroznový olej

  Říká se, že bychom měli masírovat i pokožku hlavy, nejen zbytek těla, k čemuž se většinou schyluje ve chvíli, kdy nás pobolívají záda či dolní končetiny. Masáž hlavy totiž dokáže rozproudit krev a podpořit tím i růst vlasů jako takových. Pokud navíc zakomponujete do této činnosti hroznový olej, efekt bude opravdu znatelný a brzo viditelný.

  Hydratujte

  Vlasy lze přirovnat k rostlinám, které vám sídlí na zahradě v záhonech. Pakliže je nezaléváte, nerostou a neukážou vám své květy. K vlasům proto přistupujte podobně. Doplňujte tekutiny, aby byl jejich růst podpořen.

  Hydratace však znamená doplňovat tekutiny zevnitř i zvenčí. Pijte tolik, kolik pít denně máte, k tomu všemu ale používejte i hydratační vlasové masky.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje