6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Studenti ze Slovenska v pomaturitním studiu jazyků? Ano!

  Slováků je na českých (především vysokých) školách mnoho – nejvíce studentů ze zahraničí, kteří studují v České republice, pochází právě ze Slovenska. Výjimkou nejsou ani jazykové školy a jejich pomaturitní studium jazyků a my jsme za to moc rádi!

  Za jakých podmínek mohou slovenští studenti studovat v Česku? Zůstane jim status studenta? A jak je to s používáním slovenštiny na českých školách? Na vše vám odpovíme v dnešním článku, tak čtěte dále.

  Obsah obrázku země, exteriér, chodník, směr

Popis byl vytvořen automaticky

  Výjimečná dohoda o spolupráci

  I přesto, že jsou Slováci považovaní v Česku za cizince, v rámci studia mají přeci jen více výhod, než ostatní studenti ze zahraničí. Je to možné díky podpisu mezivládní dohody z roku 2001, která umožňuje slovenským studentům studovat v České republice za stejných podmínek jako Čechům (a stejně to platí i naopak).

  V praxi to znamená to, že mohou Slováci využívat statusu studenta a jeho výhod i v Česku. Ale pozor, podmínky platí pro všechny stejně. Aby studenti mohli uplatnit status studenta, musí se do pomaturitního studia přihlásit ve stejném kalendářním roce, ve kterém maturují.

  Neexistence jazykové bariéry

  Studium v zahraničí je skvělá věc a může být ještě lepší, když perfektně rozumíš jazyku! Blízkost slovenštiny a češtiny umožňuje slovenským studentům studovat v pomaturitním studiu v česku bez toho, aby museli navštěvovat kurzy češtiny pro cizince

  Obsah obrázku exteriér, obloha, země, město

Popis byl vytvořen automaticky

  Navíc mohou při plnění svých studijních povinností bez problémů používat slovenštinu, takže jazyková bariéra už zkrátka neexistuje. Samozřejmě narazí na pár slov, kterým Češi nerozumí (co je taková cvikla nebo cencúľ?), ale o to více zábavy si užijete. 

  Rok plný jazyků a zábavy

  Jak vůbec pomaturitní studium vypadá? Každý všední den se čtyři vyučovací hodiny učíte jazyk. Jde o opravdu intenzivní studium a podle našich zkušeností je to ideální typ kurzu, když chcete jazyk opravdu efektivně zlepšit. 

  Nejčastěji se studenti hlásí do pomaturitního studia angličtiny, ale některé jazykové školy nabízí i němčinu nebo španělštinu. Tak jestli ještě nevíte, co chcete po maturitě dělat, pomaturitní studium může být ideálním řešením. Navíc vám zůstanou všechny výhody, které přináší status studenta!

  Jazykové školy teď navíc často nabízí různé výhodné akce. Můžete využít first minute ceny a mít pomaturitní studium levnější i o několik tisíc. S přihláškou navíc získáte jistotu, že kdyby vám nevyšla vysoká, máte kam jít!

  Obsah obrázku útes, rostlina, plavání, pod vodou

Popis byl vytvořen automaticky

  Měli byste nějaké dotazy, které se týkají pomaturitního studia? Chcete se ujistit, jestli se status studenta vztahuje i na vás? Napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám na vše odpovíme. Tak dovidenia v pomaturitním studiu jazyků! 

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje