6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Specializovaná firma je jistotou kvalitního dopravního značení

  Dopravní značení všeho druhu vyžaduje pro svou realizaci využití služeb specializované firmy. Je tomu zejména proto, že zákonné normy jsou neúprosné. Nelze zkrátka realizovat dopravní značení bez certifikované firmy, která je oprávněna tuto činnost vykonávat. Dopravní značky i vodorovné značení můžete chtít vybudovat třeba na svém soukromém pozemku, například v rámci parkoviště, a také zde pak budete muset využít služeb těchto firem.

  Značení a legislativa

  více v článku...

  Protože pohyb na pozemních komunikacích upravuje zákon, také značení musí splňovat zákonné normy. Patří zde obecné záležitosti, jako skutečnost, že značka musí být dobře viditelná, musí splňovat určité parametry apod. Právě díky certifikaci vám kvalitní dopravní značení zajistí pouze certifikovaná firma. Firmy bez certifikace ostatně takové práce ani vykonávat nejsou oprávněny a značení by bylo neplatné. Pokud vyhledáte vhodnou firmu, je dobré si ověřit také zkušenosti v oboru realizace značení. Dobrá firma vám zajistí:

  • Návrh projektu
  • Jeho praktickou realizaci

  Vše tedy získáte na klíč. Myslete na to, že u dopravního značení je důležitá jednoznačnost a způsob provedení je tak klíčový. Je tedy vhodné si vybírat i firmu s dobrými referencemi, nejen na základě certifikace.

  Typy značení

  Již jsme zmínili, že existují různé varianty dopravního značení. Realizační firma vám umí zajistit vše potřebné. Typické jsou klasické dopravní značky, tedy svislé značení, které je nejčastěji zabudováno do země. Můžete si ale zvolit také značky přenosné, které jsou využívány třeba v případě dočasných stavebních prací na komunikaci a podobně. Takové značky se potom typicky pronajímají.

  Dále je zde také značení přímo na vozovce. Na parkovištích třeba může jít o vyznačení parkovacích míst aj. Jedná se tedy o vodorovní značení, které se nanáší speciálními barvami. Používají se jednosložkové nebo dvousložkové barvy s různou odolností proti povětrnostním vlivům.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje