6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Souhrn měsíce v Tipsport Extralize: výměny trenérů, trápení finalistů a zlínská krize.


  V říjnu bylo v TELH k vidění devět kol, které postupně rozdělily týmy v tabulce do tří skupin. V první skupině se nachází čtyři týmy, které se dlouhodobě drží na čele tabulky – vedoucí Liberec s trojicí Sparta, Hradec Králové a Plzeň. Druhá skupina se skládá z týmů od pátého do desátého místa. Tyto týmy usilují o proniknutí do elitní šestky, případně o co nejlepší pozici pro předkolo playoff. V poslední skupině je pak čtveřice klubů, které se od počátku sezóny trápí více, než ty ostatní. Spadá sem jak mistr z Litvínova, tak dva týmy, které se už odhodlaly k výměně trenéra. Tabulku uzavírá Zlín, který prožívá stejně špatný start jako loni na podzim. Dostane se také z této podzimní krize?

  V předehrávce sedmého kola se hokejisté Liberce dostali na první místo tabulky a na začátku listopadu je situace stále stejná. Bílí tygři chytili na startu sezóny skvělou formu a v říjnu si v osmi zápasech připsali skvělých 20 bodů a jsou zaslouženě v čele.
  Bílí tygři těžili ze dvou skvělých sérií. Severočechy zdobila výborná domácí úspěšnost, když pod Ještědem prohráli pouze jednou (0:1 s Olomoucí). Druhým momentem byla vítězná série v druhé polovině října, v průběhu které zvítězili liberečtí pětkrát v řadě, a to vždy v základní hrací době. V brance se skví Ján Lašák, v obraně přitvrzuje hru Jan Výtisk a v útoku řádí dvojice navrátilců do reprezentace Michalové Birner s Řepíkem. Liberec zůstává nejtrestanějším týmem extraligy.

  Sparta Praha se v říjnu trochu hledala a měla problém rozhodnout remízové zápasy ve svůj prospěch. V samostatných nájezdech se zatím radovali pouze jednou (1/5). Sestavu Pražanů ale zasáhla nepříjemná zpráva. Martin Réway byl na vlastní žádost vyřazen z prvního týmu Sparty a za pražský klub už nechce nadále nastupovat. Réwaye však skvěle zastoupil Daniel Přibyl (8+10), který se vyhoupl do extraligového čela v bodování jednotlivců. Sparta se nadále prezentovala nejlepší ofenzívou, zároveň ale inkasovala druhý nejvyšší počet branek.

  Na konci října třetí Hradec Králové postupem měsíce potvrdil předsezónní prognózy a společně s Libercem patří do skupiny spolufavoritů. Mountfield zejména v druhé polovině října výrazně vylepšil obrannou hru týmu. Dokladem je počet sedmi inkasovaných branek v posledních šesti zápasech. V brance se rozchytal Ondřej Kacetl, který má nejlepší brankářské statistiky (1,71 a 93,65 %). Útok táhne Adam Courchaine, Jaroslav Bednář i obránce Karel Pilař. Pohodu týmu deklarovalo také východočeské derby, které Mountfield ovládl v poměru 5:2.

  Plzeňská Škodovka byla na čele několik kol, a i když párkrát prohrála, mohou být na západě Čech spokojeni. Velkým překvapením jsou ofenzívní schopnosti indiánů, od kterých se směrem dopředu moc nečekalo. Opak je však pravdou. Velkým objevem je Dominik Kubalík (11+6), který si skvělými výkony řekl o první pozvánku do reprezentace. Plzeň má celkem sedm hráčů, kteří vyprodukovali alespoň deset bodů. Naopak bez bodu je pouze Ryan Hollweg.

  Největším překvapením podzimu je ale hanácká Olomouc. Kohouti sice výsledkově koncem října polevili, ale přesto se pevně drží v elitní šestce. Za vzestupem stojí pevná defenzívní hra v čele s brankářem Branislavem Konrádem, která dovolila soupeřům skórovat nejméně branek (29). Olomouci tak nevadí ani méně produktivní útok či nejhorší přesilovka soutěže (6,76 %). Mora také jako jediná zvítězila na ledě nejlepšího domácího mužstva Liberce za tři body.

  Šestku uzavírala Mladá Boleslav, která se prezentuje aktivní hrou plnou střel a hitů. V brance nastoupil ke všem 14 duelům nejvytěžovanější brankář extraligy David Rittich. Gólman, který měl být dvojkou za Martinem Růžičkou, se vypracoval v jasnou jedničku a statistikami (1,96 a 93,56 %) potvrzuje proč. I díky tomu, že nevynechal jediný zápas, čelil největšímu počtu střel a má nejvíce zákroků mezi maskovanými muži. V útoku je vidět zkušený kapitán David Výborný. Boleslav si k tomu v desátém měsíci připsala cenné skalpy Hradce, Brna či Sparty.

  2.část článku


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje