6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Slovensko bojovalo, ale Walesu podlehlo


  Slovensko vstoupilo do Eura utkáním proti nováčkovi z Walesu. Na začátku první půle se Slováci drželi, dokonce měli i šanci v podobě Marka Hamšíka, ale neurodilo se. Naopak Bale vstřelil v desáté minutě gól a bylo to 1:0. Následně to byla spíše hra plná nepřesností na obou stranách. Až v závěru poločasu se dostávali do šancí více Slováci, dokonce byli velmi blízko brance, ale Škrteľ nedosáhl. Právě kapitán slovenského mužstva byl od jisté chvíle v nemilosti fanoušků Walesu. Jednalo se o situaci, kdy Škrteľ fauloval v pokutovém území a měla z toho být penalta, ale norští rozhodčí nastavili velmi volný metr.

  Po téměř celý zbytek první půle na něj hučeli, kdykoliv se dotkl míče, ale pak je to nejspíš přestalo bavit a přestali s tím. Šance ze druhé poloviny přišla pro Slovensko v 55. minutě, když šel téměř sám na branku Mak, ale pálil nad. O malou chvíli později hlavičkoval v pokutovém území Bale, ale Matúš Kozáčik, mimochodem otec celkem čtyř dětí – dvě holčičky a dva kluci, zachránil Slovensko před druhou brankou. V 61. minutě střelil před minutou střídající Ondrej Duda vyrovnávací gól a pro Slovensko to bylo rozhodně veselejší.

  Slovensko sice chtělo dát další branku, ale nedařilo se. Naopak Wales skóroval v 81.minutě podruhé, autorem byl Hal Robson-Kanu když na poslední chvíli převzal přihrávku od padajícího Aarona Ramsaye. V 86. minutě se Slováci chytali za hlavu, když Nemec pálil z bezprostřední blízkosti do tyče. Slovensko nakonec prohrálo s Walesem 1:2.


  foto: Stu Forster/Getty Images

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje