novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Slavia vstoupila do předkola Ligy mistrů vítězstvím nad Borisovem

Úřadující český ligový mistr vstoupil do evropské kvalifikace výhrou. Ve 3. předkole Ligy mistrů zdolal BATE Borisov 1:0, když od 20. minuty měl na své straně po vyloučení hostujícího Jablonskiho výhodu jednoho hráče navíc. Rozdíl ve skóre mohl být podstatně vyšší, kdyby dvakrát nezazněla branková konstrukce.

V Edenu panovala od samého začátku výtečná atmosféra. Severní tribuna to rozbalila hned od počátku a také sešívaní fotbalisté to vzali pěkně zhurta. Soupeře po ztrátě míče okamžitě presovali a distribuovali míče agilnímu Dannymu.

Ve 13. minutě se zajímavým průnikem prezentoval Mick van Buren a vybojoval rohový kop, který ale nepřinesl nic zajímavého. Naopak chvíli nato obdržel žlutou kartu stoper Jugas. Slávisté ovšem pokračovali ve velké aktivitě, nejprve sudí nezapískal po sporné ruce pokutový kop pro domácí, ovšem záhy tak učinil a ještě k tomu udělil hostujícímu stoperovi Jablonskimu červenou kartu. Penaltu s přehledem proměnil Milan Škoda.

V Edenu existovalo jen jedno mužstvo – domácí využívali výhody jednoho hráče a plynulou a přesnou kombinací unavovali obranu Borisova. Velký klid středové řadě dávali Rotaň a výtečný Ngadeu. Z ničeho nic ale ve 30. minutě mohlo být vyrovnáno, rohový kop Borisova ještě hlavou prodloužil jeden z hostů a Jugas jen tak tak odvrátil nebezpečí. Sešívaní byli ale nadále u míče, většinu akcí vedli přes aktivní Frydrycha a van Burena, po sérii rohových kopů se po výtečném signálu dostal do tutové příležitosti Ngadeu, ale sám před brankářem nedokázal dostat míč do sítě.

Na začátku druhé půle zahrál po Dannyho centru jeden z hostů rukou, další penalta se ale nepískala. Nemuselo to vadit, kdyby v 50. minutě střela Hušbauera nezahrála o všechny tyče. Stále více využívali domácí své největší letní posily Dannyho, jenž také rozehrával téměř všechny standardní situace a operativně si měnil strany s van Burenem.

V 55. minutě odvážně pronikal do vápna Hušbauer, kterého musel  nedovoleně a za cenu žluté karty zastavit Signěvič. Ze zajímavé standardky ovšem nic nevzešlo. Hosté se po zisku míče spoléhali na dlouhé nákopy na osamoceného Signěviče, stoperská dvojice Jugas-Deli si ovšem bez problému svůj prostor hlídala. V 65. minutě nacentroval z levé strany Bořil na úplně volného van Burena, ten ovšem ve výborné šanci poslal slabou hlavičku doprostřed branky. Slavii logicky chtěla přidat ještě nějakou branku, a tak kouč Šilhavý poslal na posledních 25 minut do hry útočníka Mešanoviče za středopolaře Rotaně.

Na slávistické kopačky se postupem času začaly vkrádat nepřesnosti a ve finální fázi, stále si ale vytvářela zajímavé příležitosti, zejména hlavička střídajícího Mešanoviče měla gólové parametry. Uklidňující branka ovšem ne a ne přijít. Zajímavou standardku měli k dispozici hráči Borisova, leč nepopasovali se s ní dobře. Klid mohl sešívaným dát Ngadeu, ale v 77. minutě z ideální pozice po rohovém kopu mířil hlavou vedle. Chvíli poté pak Škoda orazítkoval další tyč. Domácí zmáčkli svého soupeře, vytěžit z toho již ovšem nic nedokázali. A tak zápas skončil vítězstvím Slavie 1:0.