6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Šlágr kola na Letné: Zlín hostí Spartu

  Beznadějně vyprodaná Letná. Ta zlínská. Přímý souboj o první místo. A také dost možná Tomáš Rosický na hřišti. To jsou taháky dnešního utkání, ve kterém bude hájit překvapení sezony ze Zlína vedoucí pozici před hlavním aspirantem na titul. Pražská Sparta by v něm měla hrát dominantní roli, ovšem svěřenci Bohumila Páníka se mohou pochlubit výsostnou formou a posilnění výhrou v derby nad Slováckem vstoupí do utkání s otevřeným hledím.


  „Víme, že nás čeká dobře připravený Zlín, který podá poctivý výkon,“ tuší asistent trenéra Sparty Dušan Svoboda. „To, co skřípe, je třeba zjednodušit. Musíme dát do hry více charakteru a položit na hřišti život,“ říká pro klubovou televizi.

  Letenský celek napjatě vzhlíží k návratu Bořka Dočkala a především k osobě Tomáše Rosického, který se na dnešní zápas speciálně šetřil, když ani nedocestoval s týmem do Southamptonu na utkání Evropské ligy. „Malý Mozart“ dost možná nastoupí již od začátku utkání. A těší se na to nejen sparťanská obec.

  „Když přijedete kamkoliv na český stadion, dvacet procent lidí v dresu má na zádech jmenovku Rosický. Je to obrovský tahák,“ těší se výkonný ředitel Fastavu Zlín Leoš Gojš, jak vyběhne více než stonásobný reprezentant na plac.

  V dnešním vydání Deníku Sport Gojš přibližuje, že zájem o lístky na šlágr kola byl skutečně enormní. „Takový masakr, co se týká telefonátů a souboje o lístky, jsem ještě nezažil.“ Nebude to ovšem pouze hitparáda hostujícího celku, ten domácí nechce zůstat na hřišti pozadu. „Když udržíme co nejdéle bezbrankový stav, mohlo by to být zajímavé,“ tuší asistent zlínského kouče Bronislav Červenka.

  Mužstvo se již bude moci spolehnout na uzdraveného obránce Pazderu a záložníka Štípka, mimo hru zůstane pouze náhradní gólman Holý, jenž hostuje ve Zlíně právě ze Sparty. „Kvalita Sparty je nesporná. Pokud ale bude náš výkon mít potřebnou kvalitu, máme naději na úspěch. Všichni hráči mají proti Spartě velkou motivaci.

  Pražané budou každopádně velkým favoritem. S Rosickým v zádech spíše obrovským.

  Foto: denik.cz   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje