6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Skandinávský styl bydlení

  Jak již nadpis napovídá, v tomto článku se blíže podíváme na skandinávský či severský styl bydlení. Z názvu vyplývá, že tento styl bydlení vznikl v severských zemích, ale velice oblíbeným se stal
  u designérů a architektů z celého světa. Interiér, zařízený v tomto duchu, vám bude závidět opravdu každý. Je třeba dodržet pár důležitých bodů pro dosažení severské atmosféry. Pojďte se s nám podívat na pár tipů.

  Světlé barvy a přírodní materiály

  více v článku...

  Pro Skandinávii je typické, že je zde po většinu roku málo světla, tamní lidé se ale naučili s ním dobře pracovat. Proto je důležité zvolit světlé barvy v interiéru, například béžovou, bílou nebo světle šedou. Největší světlost v místnosti podpoří velká okna bez záclon. V tomto stylu se klade důraz na vzdušný prostor bez tmavých zákoutí.

  Přírodní materiály, v tomto případě dřevo, jsou důležitou součástí při zařizování bydlení v severském stylu. Je to jakýsi ukazatel souladu člověka s přírodou. Dřevo je využíváno na podlahy nebo prkna či trámy na stěnách. Skandinávský interiér bývá doplněn o dekorace z kůže, skla nebo kovu, můžete také zvolit různé přírodní textilie, jako je bavlna či len.

  Nábytek z přírodního materiálu

  Dřevo je velice oblíbeným materiálem i ve výrobě nábytku. Taková masivní postel nebo domečková postel pro ty nejmenší, se perfektně vyjme v prostoru. Pro vaše ratolesti můžete zvolit postel na nožkách nebo bez nožek, které jsou bezpečnější kvůli pádu dítěte. Nezbytnou součástí každé místnosti je šatní skříň, která může být policová, kombinovaná nebo jen na zavěšení oděvů. Stále se držme pravidla světlých barev v interiéru. Proto vybírejme úložný prostor v těchto barvách, nejlépe pak bílé šatní skříně, vyrobené z masivu borovice, které dodají na světlosti místnosti. Při zařizování domácnosti je kladen důraz na úložný prostor, především pak šatní skříně do ložnice, které bývají větších rozměrů.

  Dekorace a doplňky

  V severském stylu, jak bylo již zmíněno, je kladen důraz na světlé barvy a čisté linie, ale právě dekorace v pestrých barvách dodají interiéru osobitost a nebude se zdát nezajímavý. Zejména když zvolíte různé polštářky nebo přehoz na pohovku, vytvoříte si tak útulnou atmosféru. Kombinaci nábytku s dekoracemi se meze nekladou. Dodržujte ale stále střídmý styl, vytvoříte tím tak harmonický celek.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje