6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Šetřete přírodu i u vás doma. Pomůže vám dotace

  Používání alternativních zdrojů energie či úspora energie je v poslední době velmi probíraným tématem. Pokud se rozhodnete pro renovaci vašeho domu tím správným směrem, můžete na to od státu dostat dotaci. Čeho všeho se dotace určené pro domácnosti týkají?

  Dotace na zateplení

  Dotace na zateplení můžete využít při zateplení obvodových stěn, střech, stropů a podlah. Týká se to již stojících domů včetně zimních zahrad. Tímto způsobem můžete získat dotaci od 30 do 650 tisíc korun. Získaná částka je ovlivněná rozsahem prací, které budete na svém domě provádět. Pokud hledáte, kterou dotaci byste mohli využít v případě výměny oken, je to právě tento typ dotace. Okna, dveře i jiné stavební otvory jsou považovány za předmět této dotace.

  Dotace na výměnu neekologických kotlů

  Pokud se rozhodnete vyměnit svůj neekologický kotel na pevná paliva (či lokální paliva, jako jsou kamna) za kotle na biomasu či tepelné čerpadlo, můžete získat dotaci ve výši až 140 tisíc korun. Spodní hranice této dotace je 35 tisíc korun.

  Dotace na fotovoltaické systémy

  Necháte-li si zřídit fotovoltaickou elektrárnu, kdy vyrobenou elektrárnu budete používat z velké části ve své domácnosti, máte možnost získat dotaci. A to ve výši od 40 do 200 tisíc korun.

  Dotace na ohřev vody a vytápění

  Dotace se vztahuje na solární panely nebo tepelná čerpadla, která zabezpečují ohřev vody či vytápění. Musí být pořízen nový systém. Pak můžete získat dotaci ve výši 45 až 60 tisíc korun.

  Dotace na zachytávání dešťové vody

  Tuto dotaci známe pod názvem „Dešťovka“. Zachytávání a následné využívání dešťové vody je dobrým způsobem, jak ušetřit pitnou vodu. Užitkovou vodu můžete použít například na zalévání zahrady, splachování toalety, mytí auta apod. Dotaci můžete získat od 27 do 105 tisíc korun.

  Další druhy dotací

  Z dalších oblíbených druhů dotací, které mohou využít lidé na rodinné domy, jsou dotace na stínící techniku, řízené větrání s rekuperací, zelené střechy, využití tepla z odpadní vody ad.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje